МОЗ витратить 70 млн грн на лікування важкохворих пацієнтів за кордоном

Станом на 11 жовтня на рахунках закордонних клінік знаходиться близько 70,2 млн грн.

Міністерство охорони здоров’я направить на лікування за кордон ще 20 важкохворих пацієнтів.

Відповідне рішення було ухвалено вчора, 24 жовтня, на засіданні Кабінету міністрів, передає прес-служба МОЗ.

«Завдяки цьому рішенню за кошти, що були перераховані, але не використані клініками, можливо направити на лікування за кордоном близько 20 важкохворих пацієнтів, які перебувають на обліку», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що на обліку хворих, які потребують лікування за кордоном, перебувають 59 українців. Для лікування цих пацієнтів необхідно понад 200 млн грн. Загалом цього року на лікування за кордон вже було направлено 177 пацієнтів на загальну суму близько 491 млн грн.

Вказано, що станом на 11 жовтня на рахунках закордонних клінік знаходиться близько 70,2 млн грн. Залишки на рахунках клінік за кордоном виникають у випадках, коли під час перебування на лікуванні в іноземній клініці стан здоров’я пацієнтів стабілізується і вони відмовляються від лікування, або у зв’язку з погіршенням стану здоров’я лікування провести неможливо.

Родичам пацієнтів, які протягом тривалого часу пікетують Міністерство охорони здоров’я через нестачу державного фінансування лікування за кордоном, уже повідомлено про прийняте Урядом рішення.

«Додаткове фінансування програми лікування за кордоном у поточному бюджетному році може бути віднайдено і забезпечено лише за рішенням Верховної Ради України шляхом залучення додаткових коштів з бюджетів інших розпорядників коштів», – повідомляють у прес-релізі.

Нагадаємо, 4 жовтня Кабінет міністрів ухвалив перерозподіл додаткового фінансування програми лікування громадян за кордоном у розмірі 101 млн грн, які Міністерству охорони здоров’я вдалося віднайти з інших бюджетних програм міністерства. Завдяки цьому було ухвалено позитивне рішення про направлення на лікування за кордон 34 пацієнтів.

категорії
Суспільство

Публікації по темі

Новини