МВФ схвально ставиться до пенсійної реформи, що стимулює громадян довше працювати

Глава Міжнародного валютного фонду схвально оцінив оновлену Гройсманом реформу пенсійного забезпечення

Глава Міжнародного валютного фонду схвально оцінив оновлену Гройсманом реформу пенсійного забезпечення

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України за підсумками зустрічі міністра Андрія Реви з головою місії МВФ Рон ван Роденом.

Як зізнівся голова місії, зміни в пенсійній системі України спочатку стурбували Фонд, однак тепер прослідковуюються очікувані результаті.

“Коли тільки був прийнятий закон про пенсійне забезпечення, у нас були деякі побоювання щодо достатності стимулів для людей, які б спонукали їх довше працювати. Але зараз ми бачимо, що ви вийшли на правильний шлях”, – зазначив глава місії МВФ Рон ван Роден на зустрічі з міністром соцполітики Андрієм Ревою.

Крім цього, під час зустрічі окремо обговорити розробку закону пенсійного забезпечення військовослужбовців. Міністр Андрій Рева повідомив, що було чимало дискусій, і робота над вдосконаленням закону з подальшим прийняттям триває.

Що стосується обговорення змін у призначенні субсидій, урядовець зазначив, що попередня система субсидіювання існувала 23 роки, а наразі прийнято нову систему, що відповідає вимогам часу.

Загалом в МВФ переконані, що реформа дає очікувані й раніше обговорені  результати.

Нагадаємо, пенсійна реформа вступила в силу восени 2017 року. Її ключові новації – збереження віку виходу на пенсію, скасування зрівняння суми нарахування по відношенню до людей з великим трудовим стажем, скасування оподаткування пенсій, а також встановлення механізму автоматичного осучаснення пенсій, що знімає будь-які політичні маніпуляції в системі пенсійних виплат.

З жовтня 2017 року підвищені пенсії отримали близько 10 млн пенсіонерів. При цьому вдалося не збільшувати дефіцит пенсійного фонду за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати та детінізації зарплат, а також підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років та.

У квітні 2018 року уряд реалізував другий крок реформи – осучаснили виплати військовим пенсіонерам. Більше 500 тис. пенсіонерів отримали підвищені пенсії і компенсації. Середній розмір збільшення складає 1500 грн. Проект закону про пенсійне забезпечення діючих військових, які підуть у відпустку в наступні періоди, також підготовлений урядом. На сьогодні документ знаходиться на обговоренні.

Як повідомили в МВФ, місія планує працювати в Україні до 19 вересня.

Відзначимо, раніше в. о. міністра фінансів Оксана Макарова повідомила, що Україна вже виконала більшість вимог МВФ.

категорії
Суспільство

Публікації по темі