На братських кладовищах Львівщини встановили понад сотню інформаційних таблиць

Львівська ОДА на інформаційні таблиці та пам'ятні знаки виділила з бюджету 1 млн грн.

1 листопада у майже двох десятках сільських рад та об’єднаних територіальних громадах планують урочисто відкрити інформаційні таблиці в межах проекту «Відновлені імена героїв».

Про це повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Метою проекту є вшанування пам’яті до сьогодні невідомих стрільців УГА, які загинули в боях за незалежність України протягом 1918-1919 років.

«Протягом року на Львівщині реалізовувалось багато нових ідей. Зокрема, «Відновлені імена героїв» – це ті реальні люди, відомості про яких ми розшукали в архівах і місця поховання на території області. А на будівлях, де 100 років тому була проголошена Західноукраїнська Народна Респбуліка, відкриємо 28 інформаційно-меморіальних таблиць. Тож кожне містечко і кожен район долучився до відзначення цієї знаменної дати», – розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Мирослава Туркало.

Окрім того, в межах відзначення сторіччя ЗУНР на Львівщині споруджують та відновлюють пам’ятники на місці поховань воїнів УГА, Січових Стрільців та інші борці за незалежність України.

Нові знаки з’являться на великих братських могилах та на окремих похованнях на цвинтарях. У програмі охорони культурної спадщини передбачили на цю мету 1 мільйон гривень.

Станом на сьогодні Львівська ОДА встановила 130 меморіально-інфомаційних таблиць «Відновлені імені Героїв», 28 інформаційних таблиць присвячених подіям ЗУНР, 20 пам’ятних хрестів Січовим Стрільцям.

Крім цього, у Львівському національному академічному театрі імені опери та балету ім. Соломії Крушельницької 1 листопада представлять оригінальні марки із зображенням героїв ЗУНР. На марках будуть зображені військовий льотчик УГА Петро Франк, ад’ютант Симона Петлюри Василя Беню та однин з організаторів Листопадового чину у Львові Петро Бубеля.

Нагадаємо, 1 листопада у Львові відкриють пам’ятник воїнам ЗУНР та УГА.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі

Новини