На Чорнобильській АЕС завершилося будівництво об’єкту укриття

Завершено остаточні випробування безпечної споруди, яке запобігатиме потраплянню радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище.

На Чорнобильській АЕС успішно завершилися остаточні приймальні випробування нового безпечного конфайнмента.

Про це йдеться в прес-релізі ЄБРР.

“Успішне завершення 72-годинний пробної експлуатації об’єкта напередодні 33-ої річниці аварії, що сталася в 1986 році, знаменує собою безпечне фізичне завершення будівництва нового укриття, зведеного над зруйнованим будинком 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС”, – йдеться в повідомленні.

У ЄБРР відзначають, що новий безпечний конфайнмент запобігатиме подальшому попаданню радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище і на тривалий період забезпечить безпеку робіт з демонтажу старого укриття і самого зруйнованого енергоблоку, а також видалення та вивезення радіоактивних відходів.

Спорудження нової арки проводилося за сприяння Чорнобильського фонду “Укриття”, заснованого ЄБРР. “Проект будівництва, загальною вартістю понад 2,1 млрд євро, реалізований на майданчику Чорнобильської АЕС за підтримки більш ніж 45 країн-донорів, а також на кошти самого ЄБРР, є безпрецедентним за масштабом прикладом міжнародного співробітництва в сфері ядерної безпеки”, – підкреслюють в ЄБРР .

Зведення нового безпечного конфайнмента є частиною Плану створення укриття, покликаного забезпечити перетворення Чорнобильського майданчика в екологічно безпечний об’єкт. До теперішнього моменту ЄБРР виділив на підтримку чорнобильських проектів і в тому числі на будівництво конфайнмента понад 715 млн. євро власних коштів. Рятувальників в зоні відчуження ЧАЕС оснастять радіаційними модулями.

Варто вказати, що будівництво безпечного конфайнмента було розпочато в 2007 році. Спочатку передбачалося, що проект буде готовий до 2012-2013 років. 26 квітня 2017 року президент Петро Порошенко заявляв, що нову арку над 4-м енергоблоком ЧАЕС введуть в експлуатацію в листопаді 2017 року. У листопаді 2016 року у ЧАЕС завершили насувати арку. Встановлення нового укриття дозволило перейти до робіт з демонтажу конструкцій, вилучення і подальшої утилізації паливовмісних і радіоактивних матеріалів. У квітні минулого року ведення в експлуатацію споруди знову перенесли.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі