На Голосківському кладовищі таки збудують крематорій

На кладовищі виділяється 2 га площі під будівництво.

Перший крематорій у Львові будуватимуть на Голосківському цвинтарі.

Сьогодні, 25 лютого, відповідне питання погодили під час Комісії інженерного господарства, транспорту, звязку та житлової політики ЛМР.

Зазначається, на території цвинтаря виділяється 2 гектари під будівництво крематорію.

“Буде Всеукраїнський конкурс, у жовтні-листопаді можливе укладання проектного договору”. – зазначили під час Комісії.

Нагадаємо, про плани Львову щодо будівництва крематорії стало відомо ще в червні 2019 року. Як повідомляла ІА “Вежа”, Юлія Гвоздович, депутат від фракції “Українська галицька партія”, звернулася з депутатським запитом щодо пошуку нових земельних ділянок для поховань у місті Львові. За даними ЛКП “Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг”, сьогодні Голосківський цвинтар є єдиним чинним цвинтарем для львів’ян, а на Янівському, Сихівському, Личаківському кладовищах дозволено лише підхоронювати.

Згодом, у вересні 2019 року, відбулось публічне обговорення щодо будівництва. Втім нічого конкретного на публічному обговоренні про будівництво крематорію сказано не було. Тоді  міська рада повдомила, що продовжує  досвід інших країн та напрацьовує можливий проєкт. Проте було зауважено, що однозначно крематорій має бути комунальний. Однак можливий варіант залучення інвесторів, та ті не дуже зацікавленні у такому вливанні грошей, адже не впевненні, що зможуть захистити свої інвестиції.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі