На Горбачевського збережуть сквер та облаштують громадський простір

Відповідне рішення було підтримано на виконавчому комітеті.

Відповідне рішення було підтримано на виконавчому комітеті.

Сьогодні, 14 лютого, на засіданні виконавчого комітету скасували рішення департаменту містобудування про затвердження містобудівних умов та обмежень Національної Академії Наук України на будівництво багатоповерхівки на вул. Горбачевського, 19. Відтак, мер дав доручення розробити концепцію відновлення історичного скверу на тій території та назвати його на честь Юліана Захаревича.

«Йдеться про історичний сквер, який знаходиться у 20 хв. ходьби від центру міста. Він ніколи не мав іншої ролі, ніж ту, яку виконує до сьогодні — роль скверу. Там є вілла Захаревича. Наразі вона знаходиться в одному з інститутів Академії Наук. І, на мою думку, вілла повноцінно не використовувалась”, – під час засідання повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Проте минулого року там було зрубано дерева і була ширилась інформація, що нібито Академія Наук має певного інвестора, який має збудувати житло для науковців.

«Це був сквер завжди, але він не мав хорошого зовнішнього вигляду. Тому, враховуючи сьогоднішню ситуацію, ми ще раз прийняли рішення, яке унеможливлює будь-яку забудову. На одне з наступних засідань сесії міської ради будемо готувати рішення про створення скверу. Можливо цей сквер отримає ім’я одного із шанованих львів’ян — Захаревича, можливо будуть інші пропозиції. Оскільки там була вілла Захаревича — то логіка в цьому є. Але було би цікаво почути думку наукової спільноти, громадськості та мешканців, які там живуть поруч. Ми систематизуємо думки і кінцевий варіант рішення винесемо на сесію», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Андрій Садовий також запропонував облаштувати там громадський простір та назвати його на честь українського архітектора Ю. Захаревича.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі