На капітальні ремонти парків Львівщини витратять більше 152 млн гривень

В департаменті містобудування на обслуговуванні знаходяться 24 парки Львова, 22 з яких обслуговує ЛКП "Зелений Львів"

На порталі публічних закупівель Prozorro за цей рік з’явилось багато тендерів щодо капітальних ремонтів та реконструкцій парків Львівської області. Журналіст ІА «Вежа» дослідив які парки Львова та Львівщини впорядковуватимуть найближчим часом.

«В департаменті містобудування на обслуговуванні знаходяться 24 парки Львова, 22 з яких обслуговує ЛКП “Зелений Львів” та його дочірні підприємства. Парк Знесіння та Стрийський парк мають статус окремих юридичних осіб. Станом на сьогодні виконуються роботи з капітального ремонту та реконструкцій в парках 700-річчя, Скнилівському, Замарстинівському парку, парку імені Папи Римського Івана Павла II. Усі ці об’єкти – перехідні. Відповідно до проектно-кошторисної документації на ці парки виділено 13 млн гривень”, – розповів Данилюк Володимир Антонович, заступник директора департаменту містобудування Львівської міської ради.

На початку 2018 року був визначений переможець тендеру на капітальний ремонт центральної алеї та прилеглих територій парку “Замарстинівський” – корпорація “Комунальник”, генеральним директором якого є Гойсак Орест Михайлович. За сумісництвом він також є керівником асоціації Львівського обласного сільського комунального господарства “ЛЬВІВАГРОКОМУНЕНЕРГОЕФЕКТ”. Компанія запропонувала найнижчу ціну – майже 8 млн гривень.

На цьому тижні було також зареєстроване повідомлення щодо початку робіт у парку Виговського на суму 15 млн 883 тис. Виграла цей тендер ТОВ Інвестиційна Компанія Укрбудсервіс. Власницею цієї фірми є 23-річна львів’янка Марта Петричко, яка у 2016 році завоювала звання студентської віце-міс Львова.

Також розпочалися роботи в парку Білогорща, відповідно до проектно-кошторисної документації тут передбачені роботи на суму 38 млн 292 тис.

До кінця 2018 року також планують реконструювати Личаківський парк. На його ремонт передбачили 32 млн гривень. Проект парку розробила фірма ПП “Науково-виробнича фірма “Рутенія”. Ім’я переможця буде відомо 3 вересня 2018 року.

Також вже розроблена проектно-кошторисна документація на реконструкцію Стрийського парку та парку Знесіння. У парку Знесіння підрядник повинен провести реконструкцію мережі вуличного освітлення на ділянках між вулицями: О.Довбуша – Харківська; Опришківська – О.Довбуша – Липківського; Барвінських – Лисенка; Чернеча Гора (між вул. Харківська та початком алеї); Чернеча Гора (від вул. Ніжинська до залізниці). Також виконавець робіт займеться розробкою ґрунту і викопуванням траншей, встановленням опор вуличного освітлення і світильників.

«В першу чергу ми виділили парки, які були в занедбаному стані. А на території таких парків як Замарстинівський та 700-річчя ще жодного разу не робили ремонтні роботи. Наразі, ми плануємо розробити програму розвитку парків. Проект реконструкцій та капітальних ремонтів передбачає влаштування доріжок, лавок, смітників, освітлення, дитячих майданчиків, майданчиків для вигулу собак, а також проведення земляних робіт, озеленення парків”, – додав Володимир Антонович.

Джерелом фінансування є бюджет розвитку.

Щодо парків Львівської області, то планується реконструкція курортного парку у м. Трускавці. Тендер ще триває. Аукціон почнеться після 29 серпня 2018. Очікувана вартість майже 45 млн гривень. Підрядник повинен буде змінити покриття алей та пішохідних доріжок, пiдготувати мiсця для садiння цінних та рідкісних порід дерев та кущiв, очистити і облаштувати водойма, придбати та встановити малі архітектурні форми (лавки, урни, інформаційні стенди та вказівники), реконструювати зовнішнє освітлення парку. Площа парку понад 60 га. Реалізація цього проекту спрямована на гарантування екологічної безпеки.

Переможець тендеру реконструкції парку ім. Степана Бандери (відомий ще як Чорний парк) в м. Кам’янка-Бузька Львівської області вже визначений – це ТОВ ЕКОНОМБУД-ЛВ. Директор фірми – Лега Василь Григорович. За сумісництвом він є одним із співзасновників ТОВ “ГАЛИЦЬКІ ВІТРАЖІ”, ГО “ГАЛИЦЬКА ФОРТЕЦЯ”, СТ “ТОВАРИСТВО “БУДІВЕЛЬНИК”.

Вони реконструюють парк на суму 1 млн 399 тис. гривень. Загальна площа парку 1,74 га. В їхні обов’язки входить улаштування покриття доріжок, розкорчування дерев та догляд за ними.

ТОВ “ДОБРІ ДОРОГИ” виграли тендер на виконання реставраційних робіт у “Парк ХІХ” в м. Пустомити. Керівником компанії є Половинко Орест Ігорович. Крім ТОВ “ДОБРІ ДОРОГИ”, він володіє ТОВ “КОНСАЛТ ДЕВЕЛОП” та є одним із співзасновників ТОВ “ТІМБЕР ВЕСТ”. Роботи у парку передбачають реконструкцію елементів його благоустрою: замощення території, встановлення 47 ліхтарів, 28 лавок та 26 урн для сміття, 2 біотуалети, новий паркан. Загальна тендерна вартість робіт у парку складає 5 141 000 грн.

На Львівщині прийнялися не тільки за реконструкцію парків, але й за створення нових.

Станом на сьогодні в Сокальському районі немає жодного національного природного парку та регіонального ландшафтного парку. Також відсутні природно-заповідні території для охорони і збереження фауни. Втім невдовзі буде створено національний природний парк “Надбужжя” імені Блаженнішого Любомира Гузара, площа якого досягатиме 3294 га. Відповідний тендер розміщено у Prozorro. Виконавцем робіт визначено ТОВ «Карпати ГЕО-ІНВЕСТ», керівник котрого Берегуляк Тарас Ігорович. Очікувана вартість на створення парку сягає 120 тис. гривень.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі