На Луганщині втретє виправдовують чоловіка від звинувачень у перешкоджанні українській армії

На Луганщині втретє виправдовують чоловіка від звинувачень у перешкоджанні українській армії

Новоайдарський районний суд Луганської області виправдав чоловіка від звинувачень в організації блокування військових підрозділів ЗСУ у травні 2014 року.

Обвинувачений працював начальником відділу організаційного, юридичного та кадрового забезпечення виконавчого апарату Новоайдарської районної ради Луганської області. За версією слідства, він не поділяв політику центральної влади щодо щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, пише Судрепортер.

Селом Колядівка мали прямувати підрозділи ЗСУ до місця проведення АТО. Дізнавшись це, обвинувачений 11 травня 2014-го нібито подзвонив голові села і переконав залучити населення і перешкодити руху військових. Місцеві жителі блокували колони військової техніки.

Голова села вважав, що реалізує офіційну позицію влади району і його вчинок не допустить кровопролиття і жертв на території Колядівської сіль ради. Тому населення протягом місяця перешкоджало українським солдатам проводити земляні роботи та облаштовувати блокпости.

Голова села виказував публічне невдоволення перебуванням військових у населеному пункті Вовкодаєве, що на території Колядівської сільради, та закликав солдатів покинути свої позиції, кажучи, що місцеві не потребують їх допомоги.

Через блокування техніки військові змінили маршрут руху, що призвело до перевитрат паливно-мастильних матеріалів на суму 2612,73 грн. Перешкоджання облаштуванню блокпосту у селі Вовкодаєве призвело до витрат на закупівлю мішків для обладнання захисних позиції в кількості 400 штук на суму 552 гривні.

Колишній чиновник РДА вину не визнав та показав, що 13 серпня 2014 року його запросив до себе в кабінет комендант смт Новоайдар. Вони деякий час спілкувались, потім комнеданту хтось подзвонив і він поїхав. Коли комендант повернувся, то зібрав працівників Новоайдарської селищної ради та повідомив, що серед них є зрадник. Обвинуваченого відвезли в сусіднє село до підрозділу «Айдар», де він перебував до наступного дня. А потім передали працівникам СБУ.

Чоловік заперечував, що говорив з головою села по телефону в той час, про який написано в обвинувальному акті, хоча раніше спілкувався по роботі. 11 травня 2014 року він з дружиною був у себе на присадибній ділянці та протягом дня взагалі нікому не дзвонив.

Допитувався колишній голова Колядівки. Він розповів, що не пропускати техніку ЗСУ йому казав голова сусіднього села Олексіївки. 11 травня йому багато дзвонили запитували, скільки техніки і куди рухається. Зі слів свідка він просто спостерігав за тим, що відбувається. Люди виступали проти війни, не хотіли, щоб техніка йшла через село, тому він запропонував командиру просто об`їхати село і пояснив як це зробити.

У селі Вовкодаєво, яке також належить до їх сільради, військові облаштували блокпост. Місцевий житель біля чийого будинку, зробили блокпост був проти. Приблизно через тиждень голові села знову подзвонив обвинувачений і сказав попрацювати з людьми, щоб вони не носили продукти військовим, тому що це небезпечно.

Як свідок виступив військовослужбовець, який в травні 2014-го був на Луганщині. Чоловік сказав, що обвинуваченого бачив тільки в суді. Він розповів, що в Олексіївці їм чинили опір, тому вони повернули назад. У Колядівці був невеликий опір, але він його погано бачив. Вони зупинились на перехресті. Люди кидали в їх бік каміння, одному бійцю навіть пошкодили зуб. Чи була на техніці державна символіка він не пам`ятає.

Потім його блокпост стояв у селі Вовкодаєво. Він був старшим блокпосту. Пам`ятає, що до них приходили якісь чиновники, які розповідали їм що не можна копати, тому він мусив замовити мішки та пісок за власні кошти і облаштував з них укріплення. Деякі місцеві мешканці підтримували їх, деякі були проти.

Ще троє військових підтвердили, що їх блокували. Один зі свідків сказав, що було приблизно 30-50 чоловік, дорогу перекрили технікою, ображали солдатів нецензурною лексикою.

Суд визнав, що блокування військових підрозділів було, але не переконався, що обвинувачений причетний до цього.

Двоє свідків і місцевий прокурор знали про перешкоджання ЗСУ і роль в цьому обвинуваченого тільки з чужих слів.

Сам же колишній голова села, на якого як на першоджерело посилалися ці свідки, фактично не підтвердив, що обвинувачений вимагав у нього чи підбурював його до перешкоджання ЗСУ. Інших доказів стороною обвинувачення не надано, а тому суд змушений визнати показання цих свідків недопустимими і не враховувати при ухваленні вироку.

Показання одного військового, що він бачив обвинуваченого під час блокування колони, суд вважає помилковими та не враховує. Суд зазначає, що навіть у формулюванні обвинувачення нема посилання на те, що обвинувачений був на місці події і це не підтверджується іншими доказами.

Колишній голова села свідчив, що обвинувачений просив його посприяти, щоб люди не допомагали військовослужбовцям, тому що це небезпечно. Але суд вважає, що такі дії не підпадають під злочин за ст. 114-1 ККУ — перешкоджання законній діяльності Збройних сил України.

Сумнівним на думку суду є і сам факт телефонних дзвінків між обвинуваченим і головою села, оскільки жодними доказами, крім показань голова села, в тому числі і роздруківками телефонних з’єднань це не підтверджується.

Чоловіка виправдали за недоведеністю скоєння ним злочину.

Це вже третій виправдувальний вирок за даним епізодом. Попередні були скасовані через неповноту судового розгляду, а потім через суперечності у мотивувальній частині вироку. Перший був у 2015-му. Другий у 2017 році.

категорії
Суспільство

Публікації по темі