На Львівщині розпочали розробку стратегії розвитку області на 7 років

Розробка нової стратегії розвитку Львівської області зумовлена завершенням чинної, яка має тривати до 2020 року.

Сьогодні, 13 травня, відбувся брифінг щодо початку розроблення Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року та проекту Плану заходів на 2021-2023 роки з її реалізації.

Розробка нової стратегії розвитку Львівської області зумовлена завершенням чинної, яка має тривати до 2020 року, а також початоком розробки Державної стратегії регіонального розвитку, яку розпочинає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господартсва України.

“Стратегія особлива тим, що вона вже синхронізована з планувальними періодами, якими користується Євросоюз, тому 7-річна стратегія є абсолютно нормальною, адже попередня була трохи коротша. Також паралельно ми розробляємо план заходів, який буде поділятися на дві або три частини. Цей план міститиме конкретні проекти, які будуть проведені з метою реалізації затвердженої стратегії”, – повідомила Марта Бухтіярова,  т.в.о. директора департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації.

Нововведення в підготовці стратегії включає те, що хоча б одна стратегічна ціль має містити в собі елементи смарт-спеціалізації. Це дасть інноваційний  поштовх до розвитку не лише певної галузі, а й розвитку усіх суміжних галузей. Також нова стратегія включатиме в собі проведення обов’язкової екологічної оцінки цього стратегічного документу.

Марта Бухтіярова також зазначила, що необхідні документи вже розроблені на рівні Львівської обласної адміністрації. Також затверджено 15 робочих груп, які будуть напрацьовувати стратегічні цілі та завдання.

“Вже є попереднє бачення в стратегічних цілях, ми плануємо залишити їх в рамках п’яти. Ймовірно, не буде такої стратегічної цілі як “розвинуте село”, адже, проаналізувавши, ми зрозуміли, що вона дублюваласья з іншими стратегіями, через це також не плануємо включати потенційну ціль “відкриті кордони”, – додала т.в.о. директора департаменту економічної політики ЛОДА.

На брифінгу зазначили, що в стратегію розвитку області будуть включені такі питання як екологічна безпека, туризм, якість життя та конкурентно-спроможна економіка. Усі цілі будуть затверджуватися робочими групами і виноситися на погодження керівного комітету. До першого грудня всі необхідні документи мають подати на затвердження Львівської ОДА.

Варто зазначити, що стратегія є важливим кроком у реалізації нових підходів до розвитку регіону. Її розробка стала важливим інструментом налагодження партнерства між обласною державною адміністрацією, обласною радою, районними державними адміністраціями, міськими і районними радами, науковими інституціями, а також широким колом організацій громадянського суспільства.

Нагадаємо, що на початку травня був затверджений склад керівного комітету та робочих груп з розробки Стратегії.

Довідка

Розпорядженням голови облдержадміністрації №406 від 2 травня 2019 року розпочато роботу над розробкою Стратегії Львівщини до 2027 року та затверджено склад робочої групи з розробки проекту основного стратегічного документу області. У відповідності до нових вимог законодавства при розробці нової Стратегії обов’язковим є врахування підходу смарт-спеціалізації, що вимагатиме тісної співпраці 4 секторів: влади, науки, бізнесу та громадськості. Нова Стратегія має сприяти соціально-економічному розвитку області, бути основою для розробки в подальшому програм та проектів регіонального розвитку, створювати нові точки зростання для збалансованого розвитку усієї території області.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі