На Львівщині створили 25 інклюзивно-ресурсних центрів

Створюються вони для того, аби забезпечити дітей із особливими потребами віком від 2 до 18 років можливістю здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Офіційно відкрили вже вісім центрів: у Бориславі, Стрию, Буському, Городоцькому, Кам’янка-Бузькому, Миколаївському, Сокальському, Стрийському районах. Наступний інклюзивно-ресурсний центр відкриють у Мостиському районі. Про це розповіла Любомира Мандзій, директор департаменту освіти і науки  ЛОДА, в коментарі журналісту ІА “Вежа”.

Іще в липні 2018 року з’явилась інформація, що до 1 вересня на Львівщині мають запрацювати 25 інклюзивно-ресурсних центрів, на створення котрих держава у 2018 році виділила Львівщині 8,2 млн гривень субвенції.

Створюються вони для того, аби забезпечити дітей із особливими потребами віком від 2 до 18 років можливістю здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Для повноцінної роботи центрів потрібно забезечити їх спеціальним обладнанням та підготувати відповідних фахівців. На створення інклюзивно-ресурсних центрів у  Львівській області 2018 року виділили  8 мільйонів 224 тисячі гривень субвенції з державного бюджету України.

“Ми з державної субвенції дали на кожен центр тільки на закупівлю обладнання 251 тисячу гривень. Тоді ж кожен центр розподілив ці кошти за потребою”, – зазначила директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира Мандзій.

“Всі центри уже працюють, офіційне відкриття було лише в новостворених. Тобто деякі установи уже працювали, а деякі з них переносились зі звичайних шкіл в спеціальні приміщення, де були створені спеціальні умови, зроблений капітальний ремонт, тоді ми вважаємо, що це є нововідкритий центр. Але якщо для прикладу в Червонограді центр працював на базі дошкільного закладу і він сьогодні там розміщений, то ми не вказували про його відкриття”, – про це в коментарі розповіла  Любомира Мандзій.

Створені центри реставрували та модернізували, адже змінились вимоги до їхньої роботи. Також була потреба у закупівлі нового обладнання . Центри, у яких ще не завершились ремонти, тимчасово розміщуються та працюють в інших приміщеннях.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі