На Львівщині зросте кількість амбулаторій медичної допомоги

З’явилися чергові тендери на будівництво закладів медичної допомоги.

У ще двох селах Львівської області з’являться амбулаторії первинної медичної допомоги

Медичні заклади побудують у с. Брюховичі Перемишлянського району та в с. Либохора Турківського району Львівської області.

Відповідні тендери з’явилися 10 вересня на сайті Prozorro.

Замовником робіт виступило Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації, запропонувавши на будівництво суми 7 439 293 грн. та 7 099 847 грн. відповідно.

В тендерній документації вказують, що при умові своєчасного фінансування та повного виконання зобов’язань планують закінчити роботи з будівництва до 31 грудня 2019 р.

Зазначимо, згідно Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29 липня 2016 року N 801 амбулаторія створюється для надання ПМД понад 1500 особам населення у місті і понад 1200 особам у сільській місцевості.

При цьому, будівництво подібного закладу не вирішить проблему відсутності робочих місць. «В амбулаторії працюють від одного до декількох лікарів загальної практики – сімейних лікарів з урахуванням кількості прикріпленого до амбулаторії населення», – вказано в Наказі.

Додамо, оснащення амбулаторії медичним обладнанням та інвентарем, засобами зв’язку, комп’ютерною технікою, транспортними засобами здійснюється відповідно до табеля матеріально-технічного оснащення та інших нормативів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.

Як зазначила головний спеціаліст економічно-договірного відділу Управління капітального будівництва Львівської ОДА Соломія Пилип, загалом до кінця 2019 року в області планують збудувати 43 амбулаторії. «На 7 закладів первинної медичної допомоги вже проведені тендери на проектні роботи. З них вже укладено 5 угод з компаніями, які вже почали будівництво, решта – на стадії укладання. Ще п’ять тендерів сьогодні оголошено на проектні роботи», – зазначає Соломія Пилип.

Додає, що на рахунок Управління капітального будівництва кошти на будівництво амбулаторій ще не надходили, при цьому за розпорядженням голови загальні витрати передбачені в сумі 302 043 900 грн.

Нагадаємо, були виділені кошти на будівництво подібних закладів у селах Пасіки-Зубрицькі, Миклашів, Муроване, Ямпіль, а у с. Шегинях побудують амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі