На нерегульованих переходах українських доріг з’являться острівці безпеки

Острівці мають проектувати на дорогах із чотирма та більше смугами руху.

В Україні на всіх широких нерегульованих пішохідних переходах в обов’язковому порядку будуть встановлювати острівці безпеки.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

Під широкими переходами мають на увазі дороги із чотирма та більше смугами. Це стосується доріг, які будуть будувати або реконструювати.

Згідно з новими ДБН, ширина острівця на місці пішохідного переходу має становити не менше 2 м, мінімальна довжина – 8 м. Острівці облаштовуватимуть на розділовій смузі або за рахунок звуженню смуг і вигину осі.

Центральні острівці безпеки мають бути піднятими над проїжджою частиною з можливістю безперешкодного руху для пішоходів, відрізнятися за типом покриття, структурою чи кольором та виділятися розміткою або мати зигзагоподібний вид із огорожею дорожнього безбар’єрного типу.

Якщо влаштувати острівець на нерегульованому переході неможливо, тоді необхідно встановити світлофор або рух із регулювальником.

«Сподіваюся, що ці зміни значно підвищать безпеку пішоходів на дорогах і зменшать кількість аварій за їх участю, адже за статистикою кожного дня в Україні через неправильно обладнані наземні пішохідні переходи гинуть близько 10 людей», – поділився Лев Парцхаладзе.

категорії
Суспільство

Публікації по темі