На реалізацію проекту про зміну механізму фінансування інститутів НАМН цього року передбачили 629 мільйонів гривень

Ці кошти спрямовуються на оплату послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Пілотний проект про зміну механізму фінансування надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук України триватиме до кінця 2019 року.

Відповідну постанову Кабінет Міністрів України схвалив минулого тижня, передає прес-служба Мінфіну.

Також цією постановою визначено додатковий напрям використання бюджетних коштів на придбання установами-учасниками пілотного проекту необхідного для надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги пацієнтам медичного обладнання.

У Держбюджеті на 2019 рік на реалізацію цього пілотного проекту передбачено 692,2 млн грн (у 2017 році – 200 млн грн., у 2018 році – 600 млн грн).

Ці кошти спрямовуються на оплату послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги згідно з договорами про медичне обслуговування населення, укладеними Академією з кожним учасником пілотного проекту відповідно до переліку послуг з надання такої меддопомоги, які не можуть бути надані в інших закладах охорони здоров’я.

В реалізації пілотного проекту беруть участь такі науково-дослідні установи Національної академії медичних наук:

– Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН

– Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова НАМН

– Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН

– Національний науковий центр Інститут кардіології імені академіка М. Д. Стражеска НАМН

Пілотний проект був ініційований Міністерством фінансів у 2017 році для підвищення ефективності надання високоспеціалізованої медичної допомоги в Україні за рахунок бюджетних коштів.

Він передбачає перехід від традиційного кошторисного утримання установ НАМНУ на оплату державою послуг з надання високоспеціалізованої медичної допомоги без витрат зі сторони пацієнтів. Тобто ексклюзивні, високоспеціалізовані та технічно складні медичні послуги, які не можуть бути надані пацієнтам в інших закладах охорони здоров’я, оплачуються державою з держбюджету.

Ця медична допомога надається інститутами НАМНУ – учасниками проекту – в найскладніших випадках, коли інші методи лікування вже не є ефективними та постає питання про рятування життя пацієнта. Для такої медичної допомоги використовуються найкраще високотехнологічне медичне обладнання, наявне в країні на сьогодні, а фахівці є спеціалістами міжнародного рівня.

Водночас медичні послуги, які не є високоспеціалізованими, тобто ті, що можуть бути надані в міських чи обласних лікарнях, можуть надаватися учасниками пілотного проекту на договірній основі за рахунок коштів місцевих бюджетів або за рахунок коштів юридичних осіб, наприклад, таких як страхові компанії.

Щороку до 1 квітня НАМНУ буде подавати Уряду, Мінфіну і МОЗ звіт про результати реалізації пілоту.

категорії
Суспільство

Публікації по темі