На ринку праці скорочується кількість вакансій

Зазначено, що за 2 тижні кількість вакансій зменшилася на 34%.

Нацбанк у своєму звіті зазначив, що протягом другого тижня карантину кількість нових вакансій продовжувала знижуватись, хоча і меншими темпами, ніж протягом першого тижня.

Про це повідомляє НБУ

Зазначено, що за 2 тижні кількість вакансій зменшилася на 34%.

“Кількість нових резюме після зниження на першому тижні карантину (ймовірно через рекомендації самоізолюватись – ЕП) в подальшому практично не змінювалась”, – йдеться у повідомленні.

За даними НБУ, практично у всіх видах діяльності зріс показник навантаження (відношення кількості резюме до кількості вакансій – ЕП), за винятком роздрібної торгівлі та фінансів.

Нагадаємо, через карантин зупинили роботу близько 600-700 тисяч підприємців, малих підприємств сфери послуг, установ сфери освіти, які дають роботу 3,5-4 млн осіб. Таку оцінку озвучив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

«На щастя, в 95% випадків підприємці можуть домовитися з власниками орендованих приміщень про умови роботи, тому що орендодавці та орендарі взаємозалежні. Цьому сприяє, в тому числі визнання карантину форс-мажором на законодавчому рівні», — зазначив він.

Додамо, ексміністр економіки Тимофій Милованов припустив, скільки людей в Україні зостанеться без роботи в результаті кризи. За його підрахунками, від 170 до 500 тис. осіб.

В Україні наразі безробітними є 1,5 млн людей, що становить приблизно 8,6% від загальної зайнятості. Якщо безробіття зросте так само, як у Китаї, на 1%, це буде означати що 170 тис. українців втратять роботу. Але це консервативні розрахунки, зазначає ексміністр, адже дані з Китаю – це лише офіційна статистика.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі