На сесії ЛМР презентували план заходів “Зеленого міста” для Львова, на реалізацію яких знадобиться 654 млн євро

План заходів "Зелене місто" (ПЗЗМ) є новим інноваційним інструментом, розробленим ЄБРР, ОЕСР та ІСLЕ.

План заходів “Зелене місто” (ПЗЗМ) є новим інноваційним інструментом, розробленим ЄБРР, ОЕСР та ІСLЕ. Сьогодні на сесії ЛМР було презентовано фінальні стадії його розробки.

Боб Бейлі, проектний менеджер проекту, представник компанії Enviros зауважив, що над планом “Зеленого міста” вони працювали протягом останнього року. “Цей план є ініціативою ЄБРР. Вони працюють з більше як 20 містами на даний момент, де його розвивають. Вперше ми працювали над подібним проектом у Тбілісі, це було два роки тому. Це місто було дуже подібним щодо проблем, з яким стикається й Львів”. – додав він.

Варто зауважити, що Львів буде першим містом в Україні, де буде розроблено та втілено подібний план. Створюють ці заходи для того, аби покращити екологію міста.

Пріоритетами ПЗЗМ визначили декілька напрямків, а саме:

  • Покращення роботи системи управління відходами, включаючи будівництво нової установки поводження з відходами, удосконалення систем збору та рівня повторного використання, а також реконструкції старого полігону.
  • Реконструкція та відновлення установки очисних стічних вод. Зменшення витоків в системі водопостачання та реконструкція установки очищення стічних вод.
  • Транспорт та його вплив на забруднення повітря, забруднення шумом та перевантаження.
  • Покращення енергоефективності у будівлях та використання міських відновлювальних джерел енергії.
  • Благоустрій території та якість зелених зон у місті.

Додатковими проблемними сферами виділили:

  • Покращення стану мережі центрального теплопостачання.
  • Вживання заходів для покращення біорізноманіття в межах міста.
  • Зміцнення протидії підтопленням та іншим ризикам клімату.

Як зазначив Боб Бейлі, “візія” ПЗЗМ на 2035 рік – “Чисте, живе та активне місто для всіх”.

Стратегічними цілями цієї програми є покращення якості повітря, розробка системи сталої мобільності у місті, розробка комфортних та функціональних будівель з максимальною енергоефективністю. Також до цілей відносять розширення зелених зон у місті, покращення умов для збільшення видів флори та фауни, а також програма екологічної підтримки для промисловості та компаній.

“Я хотів би окремо наголосити на тій кількості консультацій, які проводили протягом всього проекту. Десь приблизно 200 людей було залучено в обговорені, і це не лише представники міської влади, а й представники університетів та інші зацікавлені особи. Кінець кінцем ми зробили обчислення скільки коштів потрібно на втішення кожних з цих заходів та їхній вплив на довкілля”. – додав проектний менеджер проекту.

Він наголос також на тому, що підбиваючи підсумки по тому, скільки ж коштів знадобиться на втілення всього запланованого вийшла доволі велика сума, і це означає, що втілити все і відразу – не вийде. Однак у плані є проекти, які можна розтягнути на деякий час. Сума капітальних витрат що проекту “Зелене місто” може сягати 654 мільйони євро, 130 мільйонів яких можна отримати з приватного сектору, 37 мільйонів з міського бюджету, а 130 мільйонів вже є погодженими позиками. Однак для втілення програми необхідно знайти ще 487 мільйонів євро.

Додамо, Green City Action Plan — програма ЄБРР, яка передбачає стратегію «зеленого розвитку міста» за всіма напрямами — вода і водовідведення, транспорт, поводження з ТПВ та інші екологічні питання, необхідні для сталого розвитку міст. Програма передбачає залучення консультантів для підготовки документу Green City Action Plan — стратегії, яка включатиме усі заходи, які необхідно здійснити місту (консолідація усіх інших програм міста) для забезпечення сталого розвитку. Потім план можна буде використовувати для довгострокового планування майбутніх видатків на розвиток міста, залучення кредитних та грантових коштів міжнародних фінансових організацій.

Довідка

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) — міжнародний фінансово-кредитний інститут, який надає допомогу країнам від Центральної Європи до Центральної Азії для проведення ринкових реформ, активного інтегрування економік цих країн у міжнародні господарські зв’язки.

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) — міжнародна організація, що об’єднує 35 країни світу, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян та високим ІРЛП і розглядаються як розвинені. Створений з метою економічного співробітництва з метою координації економічної політики країн-членів ОЕСР і погодженням програми допомоги країнам, що розвиваються.  ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації (зокрема з Україною), у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі