“На сьогодні у 10% українських шкіл туалети для школярів розташовані на вулиці”, – Лев Парцхаладзе

Розпочало програму з облаштування туалетів у середині шкіл з умовною назвою «Гідність дитини».

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомило про статистику українських шкіл, туалети яких відсутні всередині закладу.

Інформацію опрлюднила прес-служба міністерства.

«Сьогодні, на жаль, приблизно в 10% українських шкіл туалети для школярів досі розташовані на вулиці. В основному це навчальні заклади, які знаходяться у селах та невеликих містах. Частіше за все – початкові школи, де навчається ще зовсім малеча. Така статистика в 21 столітті шокує. І цієї практики минулого століття Україні потрібно остаточно позбавлятися», – про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Він відзначив, що наразі дуже важливо і актуально, що Міністерство освіти та науки України підіймає це питання. Для вирішення цієї проблеми МОН розпочало програму з облаштування туалетів у середині шкіл з умовною назвою «Гідність дитини» у рамках ініціативи «Нова українська школа».

Зараз для створення комфортних умов навчання дітей в Новій українській школі впроваджують проект «Новий освітній простір». І вже у понад 300 школах та дитячих садках створюється яскравий сучасний мотивуючий простір, в якому дітям хочеться навчатися. «Принципами НОП є енергоефективність, сучасне обладнання, мотивуючий простір та безбар’єрність. І забезпечення дітей у школах комфортними та сучасними туалетними кімнатами є не менш важливим, ніж облаштування тепла у класах чи закупівля необхідного обладнання», – наголосив він.

За словами Лева Парцхаладзе, нині понад 30% навіть тих вбиралень, що знаходяться в приміщеннях шкіл, потребують термінового ремонту. Є випадки, коли ремонт проведений, але не встановлені дверцята на кабінки або немає туалетів для потреб дітей з інвалідністю. І це теж потрібно змінювати.

Також Лев Парцхаладзе нагадав, що з 1 вересня в дію вступили оновлені Державні будівельні норми щодо проектування шкіл, які серед іншого ввели: обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів; проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м; обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини – двері «Антипаніка»; обов’язкове облаштування інклюзивного простору та інші сучасні норми.

ДБН поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.

Довідка

Новий освітній простір (НОП) створюється в навчальних закладах України за 4 основними принципами: енергоефективність; сучасне обладнання; мотивуючий простір; безбар‘єрність.

Мета – створення комфортних умов для якісного навчання дітей в Новій українській школі. Проект ініційований Мінрегіоном і реалізується спільно з Міністерством освіти і науки України .

категорії
Суспільство

Публікації по темі