На території “Алмазінструменту” збудують житловий квартал

Зазначають, що в багатофункційному комплексі будуть розміщенні громадські будівлі та підземна автостоянка.

Будівництво багатофункційного комплексу на території колишнього заводу “Алмазінструменту” затвердив виконавчий комітет ЛМР.

Сьогодні, 20 березня, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови та обмеження на будівництво житлового комплексу на території колишнього заводу “Алмазінструмент” на вул. Б. Хмельницького, 116. Будуватиме новий комплекс ПАТ “Львівський завод штучних алмазів і алмазного інструменту”.

Зазначають у розпорядженні, що в багатофункційному комплексі будуть розміщенні громадські будівлі, підземна автостоянка, дахова котельня та трансформаторна підстанція. Частину споруд буде знесено.

Антон Коломєйцев повідомив на своїй сторінці у Facebook, що на території знаходитимуться також музей, заклади торгівлі, хостел, фуд-корт, готель та простір для подій різного масштабу. “Відкритий внутрішній простір буде перетворено на міську вітальню, локальну площу Ринок. А ще, передбачено можливість саме звідси організувати підйом канаткою на гору Високий Замок і далі в центр”, – йдеться в повідомленні.

“Історичні будівлі в такому випадку не зачіпаються, там будуть проводити реставраційні роботи. Нова забудова буде сформована вже ближче до залізної дороги”, – про це на засіданні повідомив Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова.

Будівництво відбуватиметься на земельній ділянці площею 1,7173 га, яка призначена для обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку).

Гранично допустима висотність будинків становитиме 29,80 метрів, а максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки – 50%.

“Одне з рішень сьогоднішнього виконкому ЛМР стосується району Підзамче. Новим серцем громадського життя району в майбутньому має стати територія колишнього заводу «Алмазінструмент». Хоча рішення приймалось тільки зараз, йому передувала довга і кропітка робота протягом кількох років”, – написав на своїй сторінці у Facebook Антон Коломєйцев. Він зауважив, що переосмисленням цієї території три роки тому займались віденські та львівські студенти, їх ідеї підхопили та професійно розвинули архітектори з AVR Development.

Як повідомляє Коломєйцев управління архітектури завжди бачило на цій території саме громадські функції. “Ця земля з багатою історією, адже цілий ряд будівель від вулиці Б. Хмельницького належали до фабрики Бачевського та добре збереглися”, – додає він.

Згідно з інформацією платформи YouControl ПАТ «Львівський завод штучних алмазів і алмазного інструменту існує вже 25 років, її керівником є Віктор Пушкарьов. Як зазначається приватне акціонерне товариство займається виробництвом абразивних виробів. Податкового боргу компанія немає.

Нагадаємо, під час пленарного засідання виконавчого комітету 18 жовтня 2019 року було ухвалене рішення щодо затвердження містобудівних умов ПАТ “Львівський завод штучних алмазів і алмазного інструменту” на будівництво житлово-офісного комплексу за адресою вул. Волинська, 9.

Замовник планує за цією адресою збудувати багатофункційний комплекс нежитлових та житлових будівель з вбудованими приміщеннями громадського призначення, трансформаторною підстанцією, даховою котельнею. Варто також зазначити, що в комплексі також буде розміщено садочок на 25 місць  та підземна автостоянка, яка розрахована на 293 місця на 331 квартиру. Існуючі споруди на тому місці будуть знесені.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі