На українців очікує нова хвиля зростання цін

В Україні локомотивом зростання цін може стати зростання тарифів на газ і реальних доходів населення.

В Україні локомотивом зростання цін може стати зростання тарифів на газ і реальних доходів населення.

За прогнозом НБУ, в 2018 році ціни зростуть на 8,9%, в наступному – на 5,8%, а в 2020-му – на 5%.

Варто зазначити, що рівень інфляції в цьому році може стати одним з найнижчих за останні кілька років.

“Національний банк підвищив облікову ставку з 17% до 17,5%, фактично збільшивши вартість грошей в країні. Таке рішення стало реакцією на низку негативних для України факторів. Головне завдання регулятора – утримати темпи інфляції на рівні 8,9% до кінця 2018-го. З огляду на ситуацію на світових ринках, впоратися з таким завданням буде складно”, – сказано в матеріалі.

Згідно з новою тенденцією, інвестори дуже обережно вкладають гроші в країни з ринками, що розвиваються, до яких належить і Україна. До цього фактору додалися можливе подорожчання газу і затримка траншу МВФ.

Водночас, глава НБУ Яків Смолій назвав головною причиною зростання цін в Україні – збільшення доходів населення.

“Для прикладу, в травні цього року в порівнянні з травнем 2017-го номінальна середня зарплата збільшилася на 25%. З одного боку, це допомагає прискорити темпи зростання економіки, а з іншого – провокує зростання цін”, – пояснюється в матеріалі.

При цьому вартість “блакитного палива” в Україні будуть підвищувати у два етапи – в 2018 році на 25%, а в наступному – ще на 15%.

Наразі блакитне паливо з ПДВ коштує 6,9 грн/куб, після передбаченого в прогнозі зростання кубометр може подорожчати приблизно до 8,6 грн. За таких умов гаряча вода і опалення для українців в середньому зростуть у ціні на 18% (70% в складових цих тарифів – газ).

Так, якщо цього року ціни повинні зрости на 8,9%, то без перегляду тарифу на газ вони збільшаться на 8%.

категорії
Суспільство

Публікації по темі