На відновлення та збереження руїн «Високого Замку» буде витрачено понад 4,5 мільйони гривень

Управління охорони історичного середовища ЛМР оголосили тендер на роботи з будівельного підряду з реставрації та консервації Високого Замку.

Управління охорони історичного середовища ЛМР оголосили тендер на роботи з будівельного підряду з реставрації та консервації Високого Замку.

Відповідний тендер опубліковано на порталі Prozorro.

У технічному завданні вказано, що підрядник проведе низку робіт з відновлення архітектурної та ландшафтної частин екстер’єру, а саме реставрація кам’яної стіни оборонного муру, консерваційне покриття стін задля уникнення поширення корозії, реставрація лицевої поверхні цегляної кладки, ін’єктування, тобто усунення тріщин, улаштування доріжок, трасування мурів, обличкування поверхні стін, встановлення лавок, урн для сміття.

Аукціон відбудеться 2 квітня, подання заявок на участь у тендері можливе до 1 квітня. Виконати усі роботи підрядник зобов’язується до 31 грудня 2022 року.

Нагадаємо, що тендер із закупівлі робіт з будівельного підряду для реставрації та консервації руїн Високого Замку ЛМР проводила 1 червня 2018 року. Очікувана вартість робіт становила 11 мільйонів 110 тисяч 912 гривень, але кінцева сума договору зменшилася до 10 мільйонів 599 тисяч 542 гривень. Переможцем тендеру стало ТОВ «Арка-Пік». Його директором є Шевчук Ігор Ігорович.

8 травня 2019 року начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко у коментарі виданню Tvoemisto.tv повідомила про призупинення реставрації через нові геологічні дослідження. Вважалося, що порода, на якій стоїть мур є кам’яною, однак з часом вона перетворилася на пісок, що впливає на хиткість конструкції.

29 липня 2019 року термін виконання роботи було подовжено через об’єктивні обставини. Відповідні зміни у договорі були опубліковані наступного дня. Строк дії за договором повинен закінчитися 31 березня 2020 року.

Станом на 1 лютого поточного року податковий борг ТОВ «Арка-Пік» становить майже 1,5 мільйони гривень.

Також варто нагадати, що ЛМР у листопаді 2018 року прийняла рішення щодо будівництва підвісної оглядової канатної дороги . У серпні 2019 року було прийняте рішення про реставрацію аварійної алеї арку-па’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення “Високий Замок” .

Довідка

Високий Замок – це історична споруда у центральній частині Львова. Ініціатором будівництва був князь Галицько-Волинського князівства Лев Данилович. Замок, як фортифікаційна споруда неодноразово захоплювався, наприклад, польським королем Казимиром ІІІ у 1340 році та литовським військом у 1535 році.

Олександра Куца, ІА “Вежа”

 

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі