На виконкомі ЛМР розглянули інформацію про будівництво дитячих садочків

До 2020 року місто Львів має вийти на нульову чергу у садочках.

Сьогодні, 7 грудні, під час засідання виконавчого комітету Львіської міської ради було заслухано звіт начальника управління архітектури та урбаністики Юліана Чаплінського щодо будівництва дошкільних навчальних закладів у місті Львові.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

“Дитячі садки, які будують, мають бути відновлені до 2020 року теж в межах комунальної власності. До 2020 року має бути додано ще 600 дітомісць в існуючих садках”, – зазначив Юліан Чаплінський.

За його словами, з усіх детальних планах, які погоджувалися,  скрізь передбачалося не лише дитячі садки, але і школи. “Зокрема, в детальних планах було передбачено 49 садків різної категорії, але це заплановані ті, яким вже видавалися містобудівні умови та обмеження. З них збудовано є на вул. Дж. Вашингтона, 4, на вул. Зеленій вже залито фундамент — це буде садок на 80 дітей, збудовано на 70% садок на Малоголосківській. Хочу наголосити, що даний садок згідно з угод має передатися місту. І на рівні фундаменту почалося будівництва садка на Тернопільській, 21. Решта усі містобудівні були видані у 2018 році. Тому вони мають, як мінімум, ще 1 рік для будівництва”, – розповів начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР.

Він таож додав, що крім садків є ще центри розвитку дитини. Вони не суперечать чинному законодавству. За допомогою цього передбачено ще близько 600 місць.

“Враховуючи рівень народжуваності плюс існуючий стан кількості місць в садках, до 2022 року він повинен бути вирівняний. І це не стосується нових садків, це стосується лише тих, які будуть відремонтовані і запущені за цей період”, — підрахував Юліан Чаплінський.

“За попередніми даними, до 2020 року ми вийдемо на нульову чергу у садочках. Як ви бачите, на сьогодні тільки 911 дітей не забезпечені освітою, які були зареєстровані у черзі на 1 вересня 2018 року. Відповідно, на наступний рік в нас є в межах 1 тис. 300 дітей, яких менше є в черзі. Тобто реєстрація на 1 тис 300 дітей менша. Водночас ми відкриваємо нові групи і перепрафільовуємо”, — відзначила Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

“На кінець 2020 року ми маємо вийти з нульовою чергою в садках. Це дуже важливо, що ми сьогодні даємо батькам вибір, що батьки можуть скеровувати дітей в комунальні заклади і можуть у приватні. Я розумію забудівельників, їм вигідно мати садочки, тому що тоді квартири краще продаються”, — додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, як повідомляли, нові будівельні норми, передбачені документом ДБН В.2.2-4:2018 «Будинки і споруди: заклади дошкільної освіти», що вступили в дію з 1 жовтня 2018 року, дозволили проектування вбудованих садочків. Уже сьогодні будівельні та девелоперські компанії активно продукують нові проекти, а також вносять зміни в уже існуючі, проектуючи вбудовані садочки. Уже незабаром у Львові з’являться перші дитячі садки нового типу.

Згідно нових державних будівельних норм заклади дошкільної освіти надалі рекомендують розміщати в окремо розташованих будівлях, втім відтепер розміщення невеликих дошкільних закладів можливе у житлових та громадських будинках. Це забезпечить зручність для мешканців, зменшить відстань від помешкання до дитячого садочку, а також вирішить проблему з хронічним браком земельних ділянок в межах щільної забудови великих міст.

категорії
Новини ЛьвівщиниСуспільство

Публікації по темі