Набув чинності новий Дисциплінарний статут Національної поліції України

Зокрема закон визначає повноваження поліцейських та їхніх керівників.

Закон України “Про Дисциплінарний статут Національної поліції України” Президент України Петро Порошенко підписав 4 липня. Сьогодні, 7 жовтня, він набрав чинності

Інформацію оприлюднили на Офіційному сайті Національної поліції.

Відтак, закон визначає повноваження поліцейських та їхніх керівників, види заохочень, дисциплінарних стягнень. Законом визначено порядок застосування дисциплінарних стягнень та їх оскарження.

Варто вказати, що статут передбачає кілька нововведень. Зокрема, це стосується проведення службового розслідування. Відповідно до ст. 15 Закону проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії. Також до складу дисциплінарних комісій можуть також включатися представники громадськості, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.

Крім цього, відповідно до ст. 18 (Забезпечення поліцейському права на захист) під час проведення службового розслідування поліцейський має право на захист, що полягає в наданні йому можливості надавати письмові пояснення щодо обставин вчинення дисциплінарного проступку та докази правомірності своїх дій.

Додамо, що поліцейський має право користуватися правничою допомогою. Зокрема, представником поліцейського може бути адвокат, повноваження якого підтверджені копією свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, ордером та копією договору із представником.

категорії
Суспільство

Публікації по темі