Нафтогаз знизив ціну на газ для населення на 13%

Нафтогаз пропонує гарантовану ціну, яка буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону.

Нафтогаз знизив на грудень ціну на газ для населення на 13% — до 4277 гривень за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат).

Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.

«Незважаючи на те, що за результатами біржових торгів ринкова ціна газу на українському ринку за останній місяць не знижувалася, регульована ціна в грудні 2019 року знизилася відповідно з заявленою вартістю розмитненого в листопаді газу», — йдеться в повідомленні.

Нафтогаз пропонує гарантовану ціну, яка буде діяти з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону.

Гарантована ціна зафіксована на рівні 5500 грн за тис куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбитів).

«Це пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися в 1 кварталі 2020 року», — заявили в компанії.

Гарантована ціна на 12% нижче, ніж регульована ціна, за якою Нафтогаз продавав газ захищеним споживачам у січні-квітні 2019 року.

Тоді оптова ціна для споживачів в рамках ПСО становила 6 236 грн за тисячу кубометрів.

«Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів у кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними та регіональними газопроводами, а також від націнки газсбытов

»З урахуванням поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з ПДВ складе від 7,2 до 7,8 грн за куб. м газу (проти 8,5 грн за куб. м в 1 кварталі 2019 року)”, — пояснили в Нафтогазі.

З 1 жовтня Нафтогаз підвищив ціну на газ для промислових споживачів на 4,9–5,6%.

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Водночас, відповідно до домовленостей України з МВФ та постанови про ПСО, з 1 січня 2020 року ціни на газ для населення мають зрости до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох чинників — собівартості українського газу та супутніх послуг, а також його імпорту.

Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Нагадаємо, що у вересні газ для населення подешевшав на 3,4%.

категорії
Суспільство

Публікації по темі