Найбільш зношені електромережі Карпатського регіону на Львівщині

Частка ліній, що потребує реконструкції чи повної заміни, сягає 16%.

ІА “Vezha” порівняла стан електромереж у Карпатських регіонах України. У якій області найбільша частка непридатних для використання електричних ліній і де найбільше аварійних відключень?

Відповідь на інформаційний запит надали Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області.

Варто зазначити, що ПАТ “Закарпаттяобленерго” повідомило:  всі електромережі, які перебувають на його балансі, “знаходяться у технічно справному стані”.

За результатами аналізу показників, наданих ПрАТ “Львівобленерго”, АТ “Чернівціобленерго” та АТ “Прикарпаттяобленерго”, станом на 2018 рік найбільша частка електромереж, які потребують реконструкції чи повної заміни, у Львівській області – 16,38%. Трішки менший відсоток в Івано-Франківській – 15,8%.

Натомість найменше несправних електромереж у Чернівецькій області – 5%. Також частка ліній у хорошому стані тут найбільша порівняно з іншими гірськими областями – 46%.

Менше технічно справних мереж на Франківщині – 34,2% та Львівщині – 32,81%.

 

Як зазначили всі обленерго, майже 50% їхніх електричних ліній потребують капітального ремонту.

Щодо кількості аварійних відключень, які траплялись протягом всього 2018-го, то найменша вона на Закарпатті – 7 110, а найбільша у Чернівецькій області. Нагадаємо, частка несправних електромереж там найменша, а от аварій удвічі більше – 15 605. Трішки менше відключень в Івано -Франківській області – 9 483 та Львівській – 8 023.

А от ситуація з тривалістю аварій обернено пропорційна: на Закарпатті, де їх зареєстрували найменше, світла немає в середньому 6 годин, а у Чернівецькій області – 2 години.

На Львівщині електромережі не працюють в середньому 3 години, а на Івано-Франківщині – 4,3 год.

категорії
Суспільство

Публікації по темі