Найбільшою перешкодою для розвитку ОТГ сьогодні є тіньова занятість населення, – Наталія Щерба

Першочерговим завданням ГУ Держпраці у Львівській області є допомагати громадам підвищити ефективності в діяльності з додержання законодавства про працю.

Першочерговим завданням ГУ Держпраці у Львівській області є допомагати громадам підвищити ефективності в діяльності з додержання законодавства про працю.

Про це під час круглого столу повідомила Наталія Щерба, начальник відділу нагляду за додержанням законодавства про працю Управління з питань праці.

Сьогодні місцеве самоврядвання отримує все більше ресурсів і повноважень для управління, а значить може все більше впливати безпосередньо на життя громади. Найбільшою перешкодою для розвитку ОТГ сьогодні є тіньова занятість населення. Саме тому бюджет громади не наповнюється шляхом надходження податку з фізичних осіб. На території кожної ОТГ мають бути свої інспектори праці, що можуть здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю, а також накладати штрафи у разі їх порушення.

Сьогодні таких інспекторів на території Львівщини по всіх ОТГ є 50 осіб, які мають посвідчення, що підтверджують таку посаду. В кінці 2018 року утворилося ще 5 новостворених ОТГ, і лише одна з них делегувала повноваження на інспектора праці.

“Ми скерували листи до територіальних органів інших 4 громад, щоб вони переглянули діючі норми, і прийняли рішення щодо делегування таких осіб”, – зазначила Наталія Щерба.

Інспектори праці мають володіти інформацією щодо усіх суб’єктів господарювання ОТГ. Фіскальна служба ж в свою чергу може надати усю потрібну інформацію по цих суб’єктах, аби інспектори могли дослідити усі аспекти та в разі підстав до перевірки здійснити її. Та за два місяці цього року було проведено всього лиш 3 інспекційні відвідування на території Львівщини. Саме тому Наталія Щерба наголосила, що інспектори можуть влаштовувати не лише інспекції у разі винекнення підстав для того. Окрім вони можуть здійснювати інформаційне відвідування, з метою інформування управління суб’єктів господарювання щодо покращення шляхів дотримання законодавства про працю.

Нагадаємо, що сьогодні, 7 березня, у Департаменті економічної політики облдержадміністрації відбувся черговий круглий стіл для об’єднаних територіальних громад. Зокрема сьогодні представники ОТГ обговорювали проблемні питання щодо юридичного та кадрового забезпечення та їх функціонування. На запитання громад відповідали спеціалісти юридичного управління ЛОДА, представники кафедри конституційного права юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, ГУ Держпраці у Львівській області та Львівського обласного центру зайнятості.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі