НБУ посилив нагляд за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій

З 3 червня для отримання готівки з банку слід надавати підтвердні документи.

Національний банк України посилив нагляд за здійсненням готівкових розрахунків та веденням касових операцій банками в Україні.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Наприкінці минулого тижня Нацбанк повідомив про посилення нагляду за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій. Це зроблено постановою Правління НБУ від 18.04.2019 р. №62 “Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні”. Зміни набирають чинності з 3 червня 2019 року.

“Так, банк має вживати заходи для вивчення клієнтів-суб’єктів господарювання, які отримують у банку готівку для подальшого здійснення готівкових розрахунків, щоб спростувати або підтвердити підозри щодо здійснення клієнтом фінансових операцій з ознаками фіктивності”, – йдеться у повідомленні.

Одне з нововведень: банк має вживати заходи для вивчення клієнтів-суб’єктів господарювання, які отримують у банку готівку для подальшого здійснення готівкових розрахунків, щоб спростувати або підтвердити підозри щодо здійснення клієнтом фінансових операцій з ознаками фіктивності.

Зокрема, банк має отримувати від клієнта підтвердні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки. Такими документами можуть бути: закупівельний акт чи закупівельна відомість, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізосіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір, договір поставки (транспортування, зберігання) та інші звітні документи.

Посилення нагляду за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій пов’язане з виявленням Національним банком України за результатами нагляду у сфері фінансового моніторингу численних фактів проведення фінансовими установами ризикових (схемних) операцій з використанням готівкових коштів. Крім того, це відповідає вимогам законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Регулятор також унормував застосування електронного підпису та електронної печатки у банківській системі України під час здійснення касових операцій відповідно до вимог законодавства. До того ж Національний банк удосконалив окремі норми організації касової роботи банків України, зокрема щодо роботи банків з сумнівними щодо справжності та платіжності банкнотами тощо.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі