НБУ пояснив, як оформити в банку відстрочку по кредиту

Якщо у клієнта банку немає можливості обслуговувати свій кредит під час карантину, він повинен звернутися в банк і відстрочити погашення кредиту на деякий час - скористатися так званими кредитними канікулами.

Якщо у клієнта банку немає можливості обслуговувати свій кредит під час карантину, він повинен звернутися в банк і відстрочити погашення кредиту на деякий час – скористатися так званими кредитними канікулами.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку у фейсбуці.

«Якщо не можеш платити свій кредит, звернися до банку, і він відстрочить повернення кредиту на час карантину. Банк не спише твій борг, але відстрочить погашення кредиту на деякий час. Відсотки по кредиту будуть нараховуватися, однак оплатити їх можна буде пізніше. Штрафи і пеня за несвоєчасні платежі за кредитами не будуть нараховуватися, а кредитна історія залишиться доброю», – наголосили в НБУ.

Більше 10 банків вже почали пропонувати своїм клієнтам програми «кредитні канікули», а незабаром всі банки повинні підключитися до цієї програми.

Порядок надання «канікул» буде залежати від конкретних випадків і домовленостей клієнта з банком. Реструктуризації підлягають кредити, які позичальники справно, без прострочень, обслуговували до 1 березня 2020 року.

Пільговий режим по кредиту можуть отримати громадяни і бізнес, які мають фінансові труднощі через карантин – які повністю або частково втратили дохід і роботу.

Кредитні канікули вводяться для тих категорій бізнесу, які постраждали через обмежувальні заходи, пов’язаних з коронавірусом. Інші компанії, які не постраждали від карантину і продовжують нормальну роботу, і надалі повинні обслуговувати кредити.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Суспільство

Публікації по темі