Необґрунтоване зростання тарифу на транспортування газу буде нищівним для промисловості, – ФРУ

ФРУ повторно вимагає від НКРЕКП: - не допустити необґрунтоване зростання тарифу на транспортування газу.

Напередодні засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП; заплановано на 29 листопада 2019 р.) Федерація роботодавців України звернулася до НКРЕКП з приводу проекту її постанови «Про встановлення тарифів для ТОВ «ОПЕРАТОР ГТС України» на послуги транспортування природного газу для точок входу і точок виходу на регуляторний період 2020-2024», яку планується на ньому ухвалити.

Про це повідомляє пресслужба Ферерації роботодавців України.

На переконання ФРУ, підвищення тарифів на транспортування газу через магістральну газотранспортну систему, передбачене цим проектом , загрожує не просто втратою конкурентоздатності, а й повною зупинкою низки промислових підприємств хімічної, скляної, металургійної, харчової, виробництва будівельних матеріалів та інших галузей української промисловості.

Збільшення витрат на газ (додаткові витрати українських споживачів газу перевищать 36 млрд грн., з яких 18,5 млрд грн. ляже на населення) для підприємств України в умовах обмеженого доступу до фінансових ринків і високої вартості фінансування призведе до подальшого погіршення фінансового становища промисловців, вимивання обігових коштів і, як наслідок, скорочення обсягів виробництва, інвестицій і зайнятості в базових і суміжних галузях економіки України.

Підняття тарифів природними монополіями у газовій сфері в умовах світової кризи, що насувається, загрожує Україні скороченням десятків тисяч робочих місць, недонадходженням мільярдів податків до бюджету, а також втратою валютної виручки. Звичайно, що за таких умов українська продукція ніколи не буде конкурентоздатною на світових ринках.

У зверненні ФРУ до НКРЕКП також зазначається, що поданий ТОВ «Оператор ГТС України» проект тарифів на послуги з транспортування природного газу не містить детальної інформації щодо структури тарифу цього оператора на послуги транспортування природного газу для точок входу точок виходу, а презентований ТОВ проекту тарифу суттєво відрізняється від проекту тарифу, що схвалюватиметься на засіданні НКРЕКП 29 листопада.

Варто нагадати, що після громадських слухань ТОВ «Оператор ГТС Україна» щодо підвищення тарифів на транспортування газу ФРУ звернулася до НКРЕКП з вимогою не допустити необґрунтоване підвищення тарифів; за ініціативою Федерації було проведено круглий стіл «Нова тарифна політика в сфері транспортування газу: виклики для України», якому взяли участь понад 30 представників галузевих об’єднань та великих промислових підприємств, представники місцевої влади та експерти і які дійшли аналогічних висновків.

Тому ФРУ повторно вимагає від НКРЕКП: – не допустити необґрунтоване зростання тарифу на транспортування газу; – провести відкрите громадське обговорення проекту тарифу ТОВ «Оператор ГТС України» на транспортування газу, під час якого зобов’язати ТОВ «Оператор ГТС України» здійснити повну презентацію структури тарифу та надати можливість усім заінтересованим сторонам викласти свої доводи та обґрунтування.

категорії
Суспільство

Публікації по темі