Невідомо, чи будуватимуть новий фонтан на площі Галицькій. Знайдені мури досліджуватимуть археологи

Що робити із знайденими мурами на місці фонтану "Кульбаба" у Галицькій районній адміністрації вирішать після археологічної експертизи. 

Що робити зі знайденими мурами на місці фонтану “Кульбаба” у Галицькій районній адміністрації вирішать після археологічної експертизи.

Сьогодні, під час зустрічі із журналістами, Голова Галицької РА Андрій Зозуля розповів, що знайдені мури на місці демонтованого фонтану “Кульбаба” належать храму Воздвиження Чесного Хреста і датовані 16 століттям. Приблизно за два тижні археологи проведуть усі необхідні експертні роботи, після яких буде вирішено, що робити далі зі знахідкою, та чи будуватимуть таки на тому місці фонтан.

Окрім цього він повідомив, що ще жодних коштів підряднику, що здійснював роботи, не виплачувались.  “Підрядник провів певну частину демонтажних та земляних робіт. Якщо будуть акти виконаних робіт то звісно, що йому за це заплатять”, – зазначив Андрій Зозуля.

Нагадаємо, на замовлення Галицької районної адміністрації підрядна організація ПП «Патронат» проводить роботи з облаштування нового сухого фонтану на місці фонтану «Кульбаба». Вже проведено демонтаж старого фонтану. Під час розкопок території під фонтаном виявлено «мури».

Довідка

У 1880 році на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан «Кульбаба», з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича — Світезянки (німфа озера Світязь) авторства польського скульптора Тадеуша Блотніцького (1858−1928). Скульптура втрачена після Другої світової війни.

Орієнтовно після 1970 року було встановлено абстрактну композицію «Кульбаба» роботи львівського художника Олега Микити.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі