Незабаром в Україні з’явиться нова норма ДБН щодо проектування «косих зебр»

У проект нових змін до державних будівельних норм “Вулиці і дороги населених пунктів” вже внесено новий пункт, який дає можливість влаштовувати наземні пішохідні переходи із “косою зеброю” під кутом до тротуару до 70 градусів.
http://www.minregion.gov.ua/press/news/proektuvannya-kosih-zebr-na-pishohidnih-perehodah-na-10-zmenshit-kilkist-avariy-na-nih-nezabarom-v-ukrayini-z-yavitsya-nova-norma-dbn/

Проектування «косих зебр» на пішохідних переходах на 10% зменшить кількість аварій на них.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає Мінрегіо.

У проект нових змін до державних будівельних норм “Вулиці і дороги населених пунктів” вже внесено новий пункт, який дає можливість влаштовувати наземні пішохідні переходи із “косою зеброю” під кутом до тротуару до 70 градусів. Проект змін розробляють фахівці ДП “ДерждорНДІ”.

“Здавалося б незначна, але така важлива для безпеки на пішохідних переходах зміна — проектувати їх не під прямим кутом до тротуару, а трохи навскіс. Перше — від цього пішоходів стає краще видно для водіїв, друге — самі пішоходи починають автоматично дивитися у сторону руху автомобілів, чого не завжди роблять на звичайному переході. Це успішно працює у Парижі, Брюсселі та багатьох інших містах Європи. І дійсно, аварій на таких переходах трапляється до 10% менше. Якщо лише зміною куту розташування “зебри” можна врятувати чиєсь життя, то чому це не робити у нас в Україні?” — відмітив він.

Згідно із запропонованою зміною в ДБН, можливе влаштування пішохідних переходів навскіс при умові, що кут зміщення сторін переходів повинен бути не більше 70 градусів.

Мінрегіон спільно з ДП “ДерждорНДІ” продовжує вивчати зарубіжний, зокрема, європейський досвід, у впровадженні розумного проектування доріг для підвищення їх безпеки та комфорту.

Нагадаємо, у проекті нових змін до ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів» міститься обов’язкова вимога – влаштовувати на тротуарах біля пішохідних переходів захисне огородження, а саме – металеві стовпчики. Це необхідно для безпеки пішоходів і стосується як будівництва нових доріг, так реконструкції та капремонту існуючих.

Довідка

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі