НКРЕКП відмовилася знизити максимальні ціни на електроенергію

Сьогодні НКРЕКП не зважила на економічні чинники та не створила умови для отримання споживачами справедливої ціни за електроенергію.

Сьогодні НКРЕКП не зважила на економічні чинники та не створила умови для отримання споживачами справедливої ціни за електроенергію.

По це повідомив у Facebook міністр енергетики і захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

“Сьогодні НКРЕКП не зважила на економічні чинники та не створила умови для отримання споживачами справедливої ціни за електроенергію. Члени комісії сьогодні не підтримали зниження лімітів максимальних цін на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку (price caps), позаяк не бачать для цього підстав”, – повідомив він.

Він зазначив, що середня ціна вугілля відповідно до біржового індексу API 2 за 9 місяців 2019 року на 30,7% менша за середню ціну відповідних 9 місяців 2018 та становить 63,6 доларів США за тонну. Курс долара США відносно гривні становить 24,12 гривень за 100 доларів США, що на 13,3% менше курсу долара США відносно гривні, що враховувався при формуванні прогнозної оптової ціни електричної енергії на 2019 рік.

Ігнорування НКРЕКП чинників, які могли зменшити ціну на електроенергію, впливає не лише на промисловість, а й на кінцеву вартість товарів та послуг, що виробляються (та, зокрема, купуються населенням) в Україні та конкурентоспроможність українських виробників на світових ринках.

На думку Олексія Оржеля, price caps повинні бути зважено переглянуті та змінені відповідно до ринкових умов.

категорії
Суспільство

Публікації по темі