Нові ДБН: Евакуація з кінотеатрів стане безпечнішою

Нововедені ДБН вступають у дію з 1 листопада 2019 року.

Опубліковані нові державні будівельні норми щодо закладів культури, які вдосконалили вимоги евакуації людей при проектуванні кінотеатрів та інших культурно-розважальних закладів з глядацькими залами в складі торговельно-розважальних центрів

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Був переглянутий необхідний час для здійснення безпечної евакуації людей з цих приміщень у випадку надзвичайних ситуацій.

Норми почнуть діяти вже з 1 листопада цього року.

“Сьогодні більшість кінотеатрів проектується не в окремих будівлях, як раніше ще з радянської практики, а зазвичай у складі великих ТРЦ. Проте чинні норми ДБН враховують час евакуації з кінотеатрів лише як з окремо розташованих будівель. Звичайно, час який потрібен людині, щоб вийти з кінотеатру в окремій будівлі або в ТРЦ дуже відрізняється. І це звісно треба враховувати при проектуванні. Адже, у випадку надзвичайної ситуації – кожна секунда є вирішальною. Тому у нових нормах було прописано чіткі вимоги скільки має тривати евакуація людей з таких закладів, які знаходяться не лише в окремих будівлях, а й у ТРЦ”, — наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За підрахунками експертів галузі це дозволить загалом підвищити безпеку людей та на 25% зменшити кількість травм, які можуть бути під час евакуації.

Відтак, згідно з пожежними нормами, при проектуванні закладів культури має бути дотриманий необхідний час евакуації людей, який залежить від ступеня вогнестійкості споруди. Наприклад, евакуація з будівлі І та ІІ ступенів вогнестійкості має здійснюватися протягом 6 хвилин, ІІІ-ІV ступенів — 4 хвилин, V ступеню — 3 хвилин. Відповідно до нових ДБН, у випадку проектування того ж кінотеатру у торговельно-розважальному центрі, евакуація людей має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно евакуюватися на вулицю протягом встановленого часу — від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості.

При цьому потрібно обов’язково враховувати пропускну можливість евакуаційних виходів — як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу. Це дозволить здійснювати евакуацію людей безпечно та без травмування.

категорії
Суспільство

Публікації по темі