Нові ДБН: кінотеатри та клуби потрібно обов’язково облаштовувати системами протидимного захисту

Своєчасне попередження людей та захист від впливу диму під час евакуації є надважливим.

Згідно із запропонованими змінами до ДБН щодо закладів культури та дозвілля  клубах, концертних залах, цирках тощо, окрім обов’язкового облаштування автоматичних систем пожежогасіння, потрібно також обов’язково облаштовувати системи протидимного захисту.

Про це інформує “Урядовий портал”.

«Пожежа – це дуже небезпечне явище. Особливо, якщо стається у великому закритому приміщенні, такому як ТРЦ, де є багато окремих дозвільних громадських закладів, які відвідує велика кількість людей. І небезпеку для людини при цьому становить не тільки і не стільки сам вогонь, а й дим, який є одним з основних факторів пожежі. Сьогодні у чинних ДБН прописана обов’язковість влаштування лише систем протипожежного захисту.

Своєчасне попередження людей та захист від впливу диму під час евакуації є надважливим. Експертні оцінки говорять, що робота систем протидимного захисту може мінімізувати на 10% можливість виникнення аварійних ситуацій під час пожежі. Тому ми враховуємо таку пропозицію в ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Крім того, він зазначив, що зараз у будівельних нормах не передбачені вимоги щодо часу евакуації із закладів культури та дозвілля у складі багатофункціональних комплексів. Тому в оновлених ДБН також пропонується зазначити ці вимоги щодо розрахунків гранично допустимого проміжку часу евакуації, що має значно зменшити кількість можливих травм при евакуації.

Проект нових ДБН розробляється ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну чинного ДБН В.2.2-16-2005 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» та розповсюджується на проектування нових і реконструкцію існуючих однозальних і багатозальних будівель і споруд закладів культури та дозвілля, окремо розташованих та вбудованих у багатофункціональні центри.

категорії
Суспільство

Публікації по темі