Нові ДБН: кінотеатри та театри стануть доступнішими для людей з інвалідністю

У залах кінотеатрів і театрів частину місць проектуватимуть доступними для людей з інвалідністю. 

У залах кінотеатрів і театрів частину місць проектуватимуть доступними для людей з інвалідністю.

Про це зазначено на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У проекті нових ДБН  “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади” пропонується обов’язково проектувати частину місць у залах кінотеатрів, концертних установ, у тому числі, театрів, філармоній, опер тощо доступними для людей з інвалідністю.

“У Відні чи Лондоні люди з інвалідністю можуть вільно відвідувати театри, концерти улюблених груп, ходити з друзями чи сім’єю в кіно. Адже доступ до цих будівель облаштований до їх потреб, є зручні доступні місця. Нам потрібно переймати цей досвід і створювати реальний безбар’єрний простір в усіх громадських закладах. Тому в проекті нових ДБН щодо закладів культури пропонується ввести норму — робити частину місць у кінозалах, театрах та операх зручних для людей з інвалідністю”, — повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Згідно із запропонованими змінами, в залах для глядачів кількість місць для осіб з інвалідністю на кріслах колісних слід визначати з розрахунку — 1-1,5% від загальної місткості, але не менше 2-х місць у залах загальною кількістю до 200 місць.

Ці зміни сприятимуть підвищенню комфорту та створенню реального безбар’єрного середовища в Україні. Проект ДБН розробляється ПАТ “КиївЗНДІЕП”.

Нагадаємо, раніше Геннадій Зубко повідомляв, що мета нових ДБН – повернути втрачені можливості людям з інвалідністю. Всі ДБН, які сьогодні приймаються щодо вулиць і доріг, закладів освіти, регулювання містобудівної діяльності – враховують доступність і безбар’єрність, яких потребують особи з інвалідністю.

категорії
Суспільство

Публікації по темі