Нові ДБН: у пологових проектуватимуть палати лише на одну маму

Кожна палата матиме окремий душ та туалет.

Мінрегіон пропонує нові будівельні норми для пологових будинків. Всі лікарняні палати проектуватимуть лише на одну маму (вагітну) з новонародженою дитиною.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку.

“Сьогодні у більшості пологових будинків, якщо це не приватні заклади, новоспечені мами з новонародженими розміщуються і по 2-3, а то й по 4 людини в палаті. Це дискомфортно. Ми маємо створювати належні комфортні умови для кожного. Тому зараз оновлюємо чинні будівельні норми щодо проектування медичних закладів і пропонуємо проектувати окремі палати в пологових будинках. Щоб там також обов’язково був душ та туалет. Це необхідні речі”, – зазначив заступник Міністра Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, що раніше Мінрегіон також пропонував зміни до будівельні норми для проектування дитячих лікарень з окремими палатами для одночасного перебування дитини з батьками.

Довідка

ДБН В.2.2-10-2001 “Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я” поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров’я незалежно від їх відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.

Проект нових ДБН розробляються за активної участі Міністерства охорони здоров’я України, фахівців галузі, експертів та громадськості.

категорії
Суспільство

Публікації по темі