Нові ДБН: українські дороги стануть якіснішими

За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити строк його служби та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.
http://www.minregion.gov.ua/press/news/ukrayinski-dorogi-stanut-yakisnishimi-minregion-proponuye-vikoristovuvati-geosintetichni-materiali-v-dorozhnomu-budivnitstvi/

Мінрегіон пропонує використовувати геосинтетичні матеріали в дорожньому будівництві.

Відповідна інформація розміщена на сайті Мінрегіонбуду.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлювати державні будівельні норми  щодо доріг, зокрема, пропонує внести відповідні зміни для більш широкого використання геосинтетичних матеріалів при проектуванні дорожнього покриття в Україні. А саме – геотекстилю, геосинтетичних граток і сіток, геомембран, геокомпозитів тощо.

За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити строк його служби та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.

“Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. І вже кілька десятиліть вони повсюдно застосовуються в Європі. Сьогодні у світі випускається близько 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно. І це не дивно, адже, по-перше, це економічно вигідно — геосинтетичні матеріали дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг, і, по-друге, екологічно — зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт. Ми також повинні переймати цей досвід і більш широко застосовувати ці рішення при будівництві доріг, тому акцентуємо на цьому особливу увагу у ДБН”, — повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Також серед плюсів геосинтетиків Парцхаладзе відмітив їх простоту у використанні та укладанні в конструкцію доріг, високу довговічність, міцність, стійкість та компактність при транспортуванні.

Найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні застосовуються при проектуванні дорожнього покриття на слабких ґрунтах, ґрунтах з підвищеною вологістю тощо.

Завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям вони виконують такі функції як армування – зміцнення ґрунтів, підвищення якості і стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання, фільтрації, дренажу ґрунтів та гідроізоляції, розділення та унеможливлення змішування ґрунтів або матеріалів та протиерозійного захисту ґрунтів тощо.

Проект змін до ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво” розроблений ДП “ДерждорНДІ”.

Довідка

Геосинтетичний матеріал (geosynthetic) — загальний термін, який описує рулоний, стрічковий або об’ємний (у вигляді трьохмірної структури) матеріал, один із компонентів якого виконаний із синтетичного або натурального полімеру, який використовують у контакті із ґрунтом і (або) іншими матеріалами в дорожньому, геотехнічному та цивільному будівництві.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі