Нові ДБН: в готелях обов’язково проектуватимуть універсальні номери

Згідно з новим ДБН, у готелях, мотелях, пансіонатах, кемпінгах не менше 10% житлових місць повинні проектуватися універсальними.

У новому ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься обов’язкова вимога – при  будівництві або реконструкції готелів проектувати не менше 10% житлових місць універсальними.

Повідомляє Мінрегіон.

Такі номери будуть враховувати потреби кожної людини, зокрема, осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Нова норма вступає в дію з 1 квітня 2019 року.

«На пальцях однієї руки можна перерахувати готелі в Києві, які сьогодні мають безперешкодний доступ для людей з інвалідністю та зручні універсальні номери. Ще гірша ситуація в інших українських містах. При тому, що в Україні всього налічується близько 2500 готелів та готельних комплексів. Рівний доступ до цих закладів повинні мати усі. Тому у новому ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд була передбачена обов’язкова вимога – при проектуванні готелів організовувати не менше 10% місць універсальними та зручними для всіх категорій громадян, у тому числі, людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення», – повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України .

Згідно з новим ДБН, у готелях, мотелях, пансіонатах, кемпінгах не менше 10% житлових місць повинні проектуватися універсальними, з урахуванням розселення будь-яких категорій відвідувачів, зокрема, і осіб з інвалідністю, які пересуваються на візках. Відповідно до цих норм, усі готелі також обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть підвищенню доступності готельних закладів і дозволять підвищити рівень обслуговування в них.

Він також підкреслив важливість вирішення проблеми, адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 10% українців мають інвалідність і вони залишаються ізольованими від суспільства через недоступність громадських закладів, транспорту, вулиць та іншої інфраструктури, зокрема, не можуть користуватися послугами готелів.

«80% людей з інвалідністю в Україні є працездатними та активними. Але реалізація їх прав неможлива, поки в Україні не буде створене реальне безбар’єрне середовище. Статистика жахлива — майже 90% пандусів збудовані неправильно, тактильної плитки практично немає і багато хто навіть не знає, навіщо вона потрібна, відсутні інші елементи доступності. Так не має бути! І саме для ефективного вирішення цієї проблеми був розроблений новий ДБН щодо інклюзивності», – відмітив Парцхаладзе.

Довідково. 

Новий ДБН розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП” на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Він адаптований до європейських норм та містить наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 року набирають чинності нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі