Нові ДБН: в Україні хочуть встановити питні фонтанчики на вулицях

Для цього потрібно внести відповідні зміни у чинні ДБН «Благоустрій територій».
http://www.minregion.gov.ua/press/news/v-ukrayini-hochut-vstanoviti-pitni-fontanchiki-na-vulitsyah-minregion-rozglyadaye-mozhlivist-vnesti-vidpovidni-zmini-u-budivelni-normi/

Мінрегіон продовжує оновлювати державні будівельні норми. Відтак розглядає наступну пропозицію – проектувати в громадському просторі українських міст фонтанчики з питною водою.

Про це зазначено на сайті Мінрегіону.

Для цього потрібно внести відповідні зміни у чинні ДБН «Благоустрій територій».

«Питні фонтанчики – дуже розповсюджена практика у багатьох країнах Європи. В спеку вона дійсно рятує – як і місцевих жителів, так і численних туристів. Думаю, у нас в Україні за умови, що вода буде очищена та якісна, це також було б дуже актуально робити. В парках, на площах та інших громадських місцях з великим скупченням людей. Тому ми плануємо вивчити детальніше існуючий досвід для можливого внесення змін в державні будівельні норми», – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Ідею Парцхаладзе підтримали і користувачі соцмережі. Днями заступник Міністра проводив опитування на своїй сторінці у Facebook, за результатами якого практично всі із понад 9 тисяч користувачів, які відреагували на допис – «ЗА» питні фонтанчики на вулицях українських міст.

Раніше Лев Парцхаладзе також повідомляв, що Мінрегіон розглядає пропозицію  проектувати питні фонтанчики у будівлях судів для забезпечення вільного доступу всіх категорій відвідувачів та працівників до питної води. Такі фонтанчики пропонується розміщувати і в публічному просторі суду, і в конвойних приміщеннях.

Нагадаємо, Мінрегіон пропонує проектувати у приміщеннях судів фонтанчики з питною водою, які повинні бути у вільному доступі для всіх працівників, підсудних та відвідувачів.

Фонтанчики повинні бути дворівневими, щоб ними могли скористатись як дорослі, так і діти чи люди на інвалідних візках. Доступ до води повинні забезпечити не тільки у публічному просторі суду, а й у конвойних приміщеннях.

Довідка

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі