Нові ДБН: введено можливість використання нових типів фундаментів

За підрахунками експертів, нововведення пришвидшать зведення фундаментів та основ на 20%.

Нові державні будівельні норми щодо проектування основ і фундаментів (ДБН В.2.1-10:2018 «Основи і фундаменти будівель та споруд. Основні положення»), які вступили в дію з 1 січня 2019 року, дозволяють використовувати низку сучасних технологій, матеріалів та методів розрахунку для підвищення безпеки та надійності проектування будівель.

Про це інформує прес-служба Мінрегіону.

Також, за підрахунками експертів, нововведення пришвидшать зведення фундаментів та основ на 20%. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Фундамент – це основа кожної будівлі, від якості зведення і надійності якої залежить строк експлуатації в майбутньому і, що головне, безпека людей, які будуть там знаходитися. Тому у нових ДБН щодо основ і фундаментів будівель була введена низка прогресивних сучасних рішень для проектування нових фундаментів належної якості. Також враховані необхідні чинники і впливи, прописані вдосконалені розрахунки та матеріали. Все для того, щоб будівництво здійснювалося безпечно та якісно. Бо це пріоритет”, – зазначив він.

Зокрема, новими ДБН введено можливість використання нових типів фундаментів поряд зі звичайними, а також сучасних способів інженерної підготовки основ та технологій улаштування фундаментів.

Крім цього, нові норми враховують фактори, що обумовлюють підтоплення підвалів та фільтрацію ґрунтових вод у приміщення, вводячи їх надійну гідроізоляцію. Також у ДБН наведені необхідні екологічні вимоги під час проектування основ та фундаментів та кількісні критерії допустимого впливу нового будівництва на прилеглу забудову.

Нові ДБН було розроблено Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій.

Довідка

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі