Нові ДБН: вводяться сучасні вимоги до проектування акустики в концертних залах, театрах, кінотеатрах,

Це дозволить уникнути відлуння та інших акустичних дефектів, а за підрахунками експертів – підвищить якість звуку в цілому на 30%.

У проекті нових ДБН щодо закладів культури та дозвілля вводяться сучасні вимоги до проектування акустики в нових і реконструйованих концертних залах, театрах, кінотеатрах, клубах тощо.

Про це зазначено на сайті Мінрегіону.

Це дозволить уникнути відлуння та інших акустичних дефектів, а за підрахунками експертів – підвищить якість звуку в цілому на 30%.

«Сьогодні чинні вимоги щодо акустики залів, які прописані в ДБН по закладам культури, дуже загальні і при цьому застарілі. У той час, коли якість звуку багато в чому залежить саме від планувальних рішень, а не тільки від сучасної апаратури та іншого обладнання. Тому під час оновлення ДБН були повністю переглянуті та прописані сучасні методики та вимоги до проектування акустики», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з проектом ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» акустичне проектування залів для глядачів має містити такі основні етапи: вибір габаритів і форми приміщення, графічний аналіз форми залів і звуковідбиваючих елементів методом геометричної акустики та аналіз перших інтенсивних звукових відбиттів та час їх запізнювання. А також заходи щодо поліпшення дифузності звукового поля у залах, розрахунок часу реверберації (післязвуччя) в залах, об’єктивних параметрів розбірливості мови тощо та оцінку шумового режиму з розробкою необхідних заходів для уникнення шуму.

Відповідно до норм, форма зали для глядачів, її розміри, звуковідбивальні поверхні повинні забезпечувати рівномірний розподіл енергії та звуку на всіх місцях для глядачів та виключати можливість виникнення відлуння. Завершувати акустичне проектування залів слід за допомогою комп’ютерного акустичного моделювання, яке визначає критерії та оцінює розбірливість мови, прозорість звучання, просторове враження та гучність в залах.

Проект нових ДБН В.2.2-Х:201Х «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» розробляється ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну чинних ДБН 2005 року.

Довідково. 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, що з 1 квітня з 1 квітня в готелях обов’язково проектуватимуть універсальні номери.

категорії
Суспільство

Публікації по темі