Нові ДБН: збільшиться кількість жіночих туалетів у громадських закладах

Мінрегіон пропонує ввести обов’язкову норму щодо проектування громадських туалетів для відвідувачів у великих супермаркетах, гіпермаркетах та інших продовольчих магазинах.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми. Зокрема, наразі розглядається доцільність внести відповідні зміни для збільшення кількості жіночих туалетів, які проектуються у громадських закладах.

Про це інформує прес-служба Мінрегіонрозвитку.

«Постійні черги у жіночі туалети в громадських місцях — банальна проблема, яка знайома всім. Будь-де – на вокзалі, в кафе чи театрі, який би масовий захід не проходив, ці черги завжди є. Тому наразі надійшла пропозиція проаналізувати міжнародний досвід та внести зміни у ДБН щодо можливого збільшення пропорції жіночих туалетів у громадських закладах. Мінімум у 2 рази, щоб збільшити їх пропускну здатність», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Дослідження показують, що жінкам для відвідування санітарних кімнат потрібно на 50% більше часу, ніж чоловікам, тому в громадських місцях пропускна здатність жіночих туалетів значно нижча, ніж чоловічих.

Нагадаємо, що Мінрегіон пропонує ввести обов’язкову норму щодо проектування громадських туалетів для відвідувачів у великих супермаркетах, гіпермаркетах та інших продовольчих магазинах. Відповідні зміни містяться у змінах до ДБН В.2.2-23:2009 «Будинки і споруди. Підприємства торгівлі», які вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

категорії
Суспільство

Публікації по темі