Нові ГБН: автодорожні мости відтепер проектуватимуть європейської якості

Така технологія спорудження мостів сприятиме підвищенню строку їх служби та забезпечить безпеку й довговічність мостових конструкцій.
Джерело: minregion.gov.ua

У проекті нових галузевих будівельних норм щодо проектування автодорожних мостів вдосконалюються та встановлюються сучасні вимоги до проектування спеціальних допоміжних споруд для зведення якісних автодорожних мостів.

Про це інформує прес-служба Мінрегіону.

Мова йде про Галузеві будівельні норми (ГБН) В.2.3-37641918-560:201Х “Автодорожні мости. Спеціальні допоміжні споруди. Проектування”. Зазначено, що така технологія спорудження мостів сприятиме підвищенню строку їх служби та забезпечить безпеку й довговічність мостових конструкцій.

“Сьогодні у діючих галузевих нормах відсутні чіткі вимоги до сучасного та якісного проектування автодорожних мостів за допомогою спеціальних допоміжних споруд. Технології, що використовуються, потребують перегляду та оновлення. Тому у проекті нових галузевих будівельних норм ми це врахували та чітко прописали необхідні умови та вимоги для якісного проектування автодорожних мостів європейської якості”, — повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Так, у нових ГБН водиться класифікація спеціальних допоміжних споруд для більш якісного та безпечного проектування мостів; впроваджуються чіткі вимоги до проектування робочих містків, засобів підмощування, запобіжних та шпунтових огороджень, ґрунтових перемичок, штучних острівців, закладних кріплень тощо, що дозволить підвищити строк служби мостів; вдосконалюються вимоги до матеріалів та виробів для підвищення якості виготовлення мостових конструкцій.

Проект нових ГБН розробляється ДП “ДерждорНДІ”. Варто вказати, що згідно даних Youcontrol за останні 3 роки компанія згадується у 25 судових справах та має податковий борг, сума якого не зазначена. Окрім іншого, наразі у фірми відсутній керівник, а його обов’язки виконує Артем Безуглий.

Нагадаємо, що Мінрегіон також розглядає можливість внести зміни у відповідні ДБН щодо обов’язкового облаштування мостів датчиками контролю для підвищення їх безпеки.

Довідка

Галузеві будівельні норми (ГБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі