“Новий етап реформи децентралізації передбачає зміни до Конституції України”, – Геннадій Зубко

Цього року Мінрегіонрозвитку працюватиме над вирішенням питань підсилення фінансового ресурсу.

Головними завданнями Мінрегіону в напрямку розвитку громад цього року стануть зміни до Конституції України щодо передачі повноважень органів місцевого самоврядування на рівень виконавчих комітетів.

Про це сьогодні, 21 лютого, розповів Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під час загальних зборів Асоціації об’єднаних територіальних громад.

“Не тільки нова територіальна основа, яка зніме блокування практично на рівні районних рад, райдержадміністрацій, а я думаю, ви це все відчуваєте, і ті проблеми, які виникають, вони є через те, що ми лише на половині шляху”, – заявив міністр.

Він відзначив, що цього року Мінрегіонрозвитку працюватиме над вирішенням питань підсилення фінансового ресурсу. “Коли ми дивимося на повноваження, нам потрібно чітко забезпечити фінансовим ресурсом ті можливості, які сьогодні є. І саме в цьому новому етапі реформи децентралізації ми прописали про забезпечення на законодавчому рівні фінансового ресурсу”, – розповів Геннадій Зубко.

Окрім того, він вказав на невирішені питання, пов’язані з підсиленням місцевого самоврядування щодо місцевих референдумів, можливості додаткових повноважень і зокрема кожної реформи впровадження у громади. За його словами, над цим також активно працюватиме Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“Також ми продовжимо питання секторальної підтримки Європейського Союзу у п’ять напрямків: загальнолюдський потенціал, розвиток людського потенціалу, туризму, сільських територій та інновацій”, – акцентував Геннадій Зубко і додав, що у 2019 році секторальна підтримка ЄС складе 500 млн грн.

Стосовно питання передачі земельних ділянок, міністр заявив, що Мінрегіонрозивитку сьогодні проводить роботу над тим, щоб змінити цю процедуру, зменшити кількість дозвільних документів та зустрічей чиновників з людьми. “Ми хочемо зробити 5 процедур, які дадуть можливість за 6 місяців пройти цю процедуру”, – наголосив він.

За словами Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, у 2019 році на об’єднані територіальні громади передбачено 2,1 мільярд гривень. “Це ваше бачення, виконання вашої стратегії, куди буде розвиватися конкретна громада”, – звернувся він до членів Асоціації об’єднаних територіальних громад і додав, що сьогодні в Україні вже створено 878 громад.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що вже 69% населення України, яке живе в селах, а також в містах обласного значення,  вже в об’єднаних територіальних громадах. Це один з ключових критеріїв за яким оцінюється спроможність громад.

Минулого року Парламентом був ухвалений ключовий закон, який дозволив добровільно приєднуватись територіальним громадам до міст обласного значення без проведення виборів. «Сьогодні ми маємо 2369 громад, які не охоплені перспективними планами. І 99 районів, де не створено жодної ОТГ. Тож, найперше наше завдання – сформувати перспективні плани формування територіальних громад, які на 100% покриють територію України», – наголосив Геннадій Зубко.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі