НСЗУ не бачить ризиків у реалізації нової медреформи

Ризиків, таких як браку коштів, задля реалізації медичної реформи вторинної та третинної ланки, бути не може.

Ризиків, таких як браку коштів, задля реалізації медичної реформи вторинної та третинної ланки, бути не може.

Таку думку висловила т.в.о. Голови Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан під час брифінгу сьогодні, 2 квітня 2020 року.

Зазначається, що ті 72 млрд, які закладені на реалізацію медичної реформи та 906 мільярдів із субвенції, як і планувалось, виділятимуть згідно з регламенту.

Зважаючи на ситуацію із поширенням коронавірсної хвороби COVID-19, уряд має виділити додаткові кошти для забезпечення функціонування медичних установ.

Стосовно субвенції. Є 906 млрд гривень, які НСЗУ виділятиме обласним державним адміністраціям, що на свій розсуд фінансутимуть медичні установи, втім, у постанові зазначається, що пріоритет вкладання коштів належить малопотужним лікарням.

Оксана Мовчан зазначила, що кошти, передані в облдержадміністрації, підпорядковуватимуться очільнику регіону, проте НСЗУ завдяки е-системі охорони здоров’я здійснюватиме контроль і збір інформації з кожної області щодо чесності та прозорості розподілу фінансування

Додамо також, що тариф згідно з усіма пакетами послуг у кожному регіоні України буде однаковим. Зокрема, 42 млрд – припадає на вторинну ланку та 5 млрд – екстрену медичну допомогу.

Читайте нас у Telegram.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі