Обласна лікарня розірвала незаконний договір на 300 тис. грн після скарги ЦГМД

Після звернення «Центру громадського моніторингу та досліджень» Львівська обласна клінічна лікарня розірвала договір з ТОВ «Ті Джі Хелс» на закупівлю медичних виробів за 300 тис. грн, яке на торгах...

Після звернення «Центру громадського моніторингу та досліджень» Львівська обласна клінічна лікарня розірвала договір з ТОВ «Ті Джі Хелс» на закупівлю медичних виробів за 300 тис. грн, яке на торгах змагалося зі своєю ж власницею

Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro ,передає прес-служба Центру громадського моніторингу та досліджень.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів», у липні цього року «Ті Джі Хелс» та підприємниця Світлана Герцен конкурували між собою в одному з лотів від обласної лікарні на постачання шести наборів для лікування пацієнтів з проблемами дихальної системи.

Співвласницею підприємства «Ті Джі Хелс» є вже згадана конкурентка Світлана Герцен. Їй належить 50% компанії, іншою частиною володіє Ігор Топчій. «Ті Джі Хелс» та Світлана Герцен подали на поточні торги практично однаково складені довідки, які замовник вимагав у довільній формі.

Згідно з ЗУ «Про публічні закупівлі», фірма «Ті Джі Хелс» та підприємниця Світлана Герцен є пов’язаними особами, оскільки остання володіє понад 25% фірми-конкурента. Замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, який є пов’язаним з іншим учасником, однак цього не було зроблено.

Після публікації журналістів експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували звернення до лікарні та АМКУ. В результаті лікарня розірвала договір «за згодою сторін». Конкурентам також загрожує рішення АМКУ щодо антиконкурентних узгоджених дій, тобто штраф та трирічна заборона участі у відкритих торгах.

«Конкуренти» зустрічалися на торгах від Львівської обласної клінічної лікарні вже втретє. Два рази тендери виграло ТОВ «Ті Джі Хелс», одна закупівля була неуспішною.

категорії
ЕкономікаНовини ЛьвівщиниСуспільство

Публікації по темі