Об’єднавчий собор обрав главу Української церкви

Ним став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.
Джерело: news.liga.net

Єпископ УПЦ КП Єпіфаній очолив єдину помісну церкву в Україні і отримає томос від Вселенського Патріархату.

Про це сьогодні, 15 грудня, інформує LIGA.net.

Сьогодні, 15 грудня, на Об’єднавчому соборі в Києві єпископи обрали главу помісної української православної церкви. Ним став єпископ Української православної церкви Київського патріархату Епіфаній.

Всього в соборі брали участь 190 осіб. Найбільше представників УПЦ КП: до складу делегації увійшли 42 архієрея і з ними по одному священику і мирянину. Загалом 126 делегатів. Кожен єпископ УПЦ МП також прийшов зі священиком і мирянином, всього – 30 осіб. Українська автокефальна православна церква підтвердила участь 12 єпископів (разом зі священиками і мирянами – 36 делегатів).

Голосування проходило в два тури. Тепер Епіфаній отримає томос про автокефалію помісної української православної церкви.

Нагадаємо, раніше інформували, що Президент України Петро Порошенко повідомив, що дату Об’єднавчого Собору оголосить Вселенський Патріарх, але припустив, що він відбудеться найближчим часом.

Петро Порошенко підкреслив, що Предстоятелю церкви буде вручений Томос – грамота про духовну незалежність.

Також глава держави додав, що так само як армія є гарантом незалежності, гарантом духовної незалежності буде автокефальна православна церква. “Надзвичайно важливо, що українська церква буде однією з 15 самостійних православних церков, з яких і складається Вселенське Православ’я”, – заявив він.

категорії
Суспільство

Публікації по темі