Очисні споруди Львівщини терміново потребують ремонту, – Руслан Гречаник

Очисні споруди Львівщини знаходяться в поганому стані, на їх реконструкцію необхідні значні капіталовкладення.

Усі очисні споруди України, збудовані в 60-80 роках, не ремонтували з декількох причин: необхідні величезні капіталовкладення, політичні дивіденди від цього не можна отримати, виборців не здивувати.

Про це журналісту ІА Вежа розповів Руслан Гречаник, Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

“Три роки тому ми почали активну роботу над питанням реконструкції очисних споруд. Кошти намагаємось віднайти в державному фонді охорони навколишнього середовища, в ДФРР, грантові кошти, тощо. Завдяки департаменту екології та природніх ресурсів за три роки було відремонтовано багато очисних споруд в усіх басейнах річок Львівщини, зокрема очисні споруди Дністра, Західного Бугу, Прип’яті. На даний момент, у Дрогобичі очисні споруди знаходяться у робочому стані. Червоноград до кінця наступного року теж буде мати робочі очисні споруди, завдяки гранту від Євросоюзу у розмірі 2 млн євро у межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020”, – зазначив Руслан Гречаник.

Водночас він зазначив, що був підписаний меморандум щодо модернізації очисних споруд із Національним фондом охорони довкілля і водного господарства республіки Польща восени минулого року. “У червні цього року відбувся Форум місцевого самоврядування, де міський голова Жовкви зобов’язався підготувати інформацію від усіх органів місцевого самоврядування, які мають отримати кредит на будівництво очисних споруд з цього фонду”, – розповів Руслан Гречаник.

Як зазначив директор департаменту екології ЛОДА уже створена робоча група котра декілька разів була у Львові. “Робоча група вивчила всю документацію, взяла збір проб. Крім того, польська екологічна інспекція теж сама провела заміри. Залишається підготовка техніко-екологічного обґрунтування для розробки проекту. Тільки після усіх етапів буде розроблено проект. Планується виділяти до 2% річних на Львів, а після Львова на усі інші очисні споруди», – додав Руслан Гречаник.

Крім цього, Львів отримав 13-річний кредит в розмірі 20 млн євро від ЄБРР, інвестиційний грант в розмірі до 10 млн євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), який повертати не потрібно, а також пільговий кредит в розмірі 5 млн євро від Фонду чистих технологій (ФЧТ). Частину коштів ЛМР скерувала на реконструкцію очисних споруд і будівництво біогазової установки для утилізації намулу, що утворюється.

Руслан Гречаник також додав, що цього року за програмою Польща-Білорусь-Україна розпочнуть реконструкцію очисних споруд в Добромилі. У черзі також знаходиться Рава-Руська, Жовква, Сокаль, Кам’янка-Бузька. У Великих Мостах роботи вже почали. У Радехові очисні споруди уже зроблено. На черзі також міста, які розташовані уздовж Дністра: Славське, Сколе, Стрий. “Щоб провести реконструкцію очисних споруд необхідно щонайменше 60 млн гривень. Чим більше місто, тим більші витрати”, – додав Руслан Гречаник.

«Органи місцевого самоврядування не мають бажання ремонтувати очисні споруди, скільки б ми їх не закликали до того. Для того, щоб реконструювати усі очисні споруди і почистити всі судини нашої області потрібні дуже великі кошти», – відзначив Руслан Гречаник.

Також він зазначив, що найбільшим забруднювачем у Львівській області є ЛКП “Львівводоканал”. “Він навіть входить в 100 найбільших забруднювачів навколишнього середовища в Україні”, – зазначив Руслан Гречаник.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі