Органам держархбудконтролю заборонять приймати в експлуатацію будинки та споруди, не облаштовані засобами доступності

Закон посилює контроль за дотриманням замовниками вимог щодо облаштування об’єктів будівництва засобами доступності.

Нові ДБН обов’язкові до виконання під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Інформує Урядовий портал.

Ще одним важливим кроком у забезпеченні доступності громадського простору стане прийняття законопроекту № 7370, який вже підтриманий Верховною Радою у першому читанні 4 грудня 2018 року. У документі передбачено спрощення процедури облаштування засобів доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а саме – встановлення пандусів або інших спеціальних засобів доступності здійснюватиметься без оформлення документів на право власності земельною ділянкою.

Крім того, закон посилює контроль за дотриманням замовниками вимог щодо облаштування об’єктів будівництва засобами доступності.

«Законопроект передбачає заборону органам державного архітектурно-будівельного контролю приймати в експлуатацію об’єкти будівництва без облаштування засобів доступності», – наголосив Віталій Полтавець, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міст, голови об’єднаних територіальних громад.

Нагадаємо, що нові обов’язкові ДБН забезпечать доступність для людей з інвалідністю.

категорії
Суспільство

Публікації по темі