ОСББ «Малоголосківська 8д» незаконно тисне на суд

ОСББ «Малоголосківська 8д», попри відсутність рішення Львівського окружного адміністративного суду, неправомірно стверджують про незаконність певних рішень Виконавчого комітету Львівської міської ради, а також вчиняє тиск на судів.

ОСББ «Малоголосківська 8д», попри відсутність рішення Львівського окружного адміністративного суду, неправомірно стверджують про незаконність певних рішень Виконавчого комітету Львівської міської ради, а також вчиняє тиск на судів.

Зокрема, як стверджується на сторінці «вулиця Малогосківська», рішення Виконавчого комітету ЛМР, щодо змін до детального плану території є незаконними. Зокрема вони апелюють до рішення виконавчого комітету ЛМР від 18.08.2017 року № 737, називаючи його незаконним, адже, мовляв, рішення щодо внесення змін до містобудівної документації повинні приймати на сесії Львівської міської ради.

Водночас варто наголосити, що ухвалою сесії Львівської міської ради № 4444 від 20 грудня 2018 року було прийнято рішення «Затвердити зміни до містобудівної документації, що затвердженні рішеннями виконавчого комітету, як частину змін плану зонування території Шевченківського району м. Львова».

Відтак усі рішення Виконавчого комітету, котрими вносились зміни до детального плану території району житлової забудови Під Голоском, були затверджені ухвалою Львівської міської ради, а також внесені відповідні зміни у план зонування Шевченківського району міста Львів. Зокрема йдеться про затвердження рішень Виконавчого комітету від 16.09.2016 № 841 “Про затвердження внесення змін до детального плану території житлового району “Під Голоском“ (зміна № 1)“, від 19.08.2016 № 749 “Про затвердження внесення змін до детального плану території житлового району “Під Голоском“ (зміна № 2)“, від 18.08.2017 № 737 “Про затвердження внесення змін до детального плану житлового району “Під Голоском“, від 30.03.2018 № 341 “Про затвердження внесення змін до детального плану житлового району “Під Голоском“, від 03.08.2018 № 846 “Про затвердження внесення змін до детального плану житлового району “Під Голоском“ (зміна 5)“.

Водночас, попри законність містобудівної документації, ОСББ «Малоголосківська 8д, керівником котрої є Назар Черник, вимагають визнати незаконними рішення Виконавчого комітету. Зокрема, попри відсутність рішення у справі № 1340/5463/18, котру розглядають в Окружному адміністративному суді міста Львів, активісти уже називають його незаконним, наперед звинувачуючи суддю у неправомірності рішення, чим вчиняють тиск на суд.

Варто наголосити, як зазначають представники будівельних компаній, що ведуть свою діяльність в районі «Під Голоском», вони пропонували мешканцям мікрорайону врегулювати конфлікт. Задля цього забудовники та девелоперські компанії пропонують облаштувати серед житлової забудови сквер.

Нагадаємо, У районі «Під Голоском», за адресою вул. Малоголосківська 8Д, без відповідних дозвільних документів облаштували парковку для приватних автомобілів порушивши детальний план території та червоні лінії.

Окрім самої парковки, на вул. Малоголосківська 8Д облаштовано з порушенням меж червоних ліній, металевий паркан. Замість них детальний план території затверджений містом передбачає тут будівництво проспекту. Окрім того, облаштовано парковку в міжбудинковій зоні, де проектом передбачена міжквартальна дорога.

Офіційного дозволу на облаштування, за словами Назара Черник, керівника ОСББ «Малоголосківська 8Д», у них немає. «Я особисто заміряв: парковка розміщена на нашій території, бордюр парковки проходить по червоній лінії. Сам паркан заходить за червону лінію на один метр. Ці паркомісця були облаштовані забудовником та передані нам на баланс ОСББ», – стверджує Назар Черник.

Юліан Чаплінський, Головний архітектор Львова, пояснює, дорога, де має бути розміщений проспект, а наразі розташована парковка, дійсно передбачена детальним планом території. «Те, що мешканці облаштували там парковку приватних автомобілів, не означає, що вона є законною, і що вони отримували на це дозвіл. Дорога згодом, коли місто передбачить на це кошти, буде збудована», – зазначив Юліан Чаплінський.

Відтак було розпочато кримінальне провадження та триває слідство, котре має на меті встановити реальні межі земельної ділянки та задокументувати факт порушення червоних ліній.

Зазначимо, ще у жовтні 2011 році рішенням Львівської міської ради були затвердженні містобудівні умови та обмеження на будівництво будинку за адресою вул. Малоголосківська 8Д. Власне будинок був збудований компанією ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» у 2016 році.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі