Павло Ковтонюк: У 2020 році трансформація системи розпочнеться на всіх рівнях медичної допомоги

Заступник Міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк розповів про наступні етапи трансформації охорони здоров'я.

Заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк розповів про наступні етапи трансформації охорони здоров’я.

Інформує Урядовй портал.

Гроші вже пішли за пацієнтом у заклади первинної меддопомоги, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. А з липня 2019 року Національна служба здоров’я оплачуватиме чіткий перелік з 54 послуг з програми «Безкоштовна діагностика» за направленням вашого сімейного лікаря.

Таким чином, принцип «гроші йдуть за пацієнтом» почне реалізовуватись в поліклініках, поліклінічних відділеннях при лікарнях та діагностичних центрах. Підписати договір з НСЗУ зможуть комунальні та приватні заклади.

Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити шприци, рукавички, вату та плівку для рентгена – НСЗУ покриє вартість послуг у програмі. Можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.

«У 2020 році трансформація системи розпочнеться на всіх рівнях медичної допомоги. Тому потрібно на дуже високих оборотах закінчити 2019 рік, щоб спеціалізована медична допомога, зокрема стаціонарна, була максимально готова до змін у наступному році», – коментує Павло Ковтонюк подальші зміни системи охорони здоров’я.

категорії
Суспільство

Публікації по темі