Пекарчук, Кривун, СБУ та конвертцентр на 20 мільярдів

Після розкриття Службою безпеки України у Львові одного з найбільших конвертаційних центрів України, до якого входило понад 70 фіктивних підприємств у кількох областях України, у розслідуванні немає жодних зрушень....

Після розкриття Службою безпеки України у Львові одного з найбільших конвертаційних центрів України, до якого входило понад 70 фіктивних підприємств у кількох областях України, у розслідуванні немає жодних зрушень. Не допомогло розслідуванню справи та призначення нового керівника СБУ області, відразу після викриття конвертцентру. Водночас джерела у відомстві зазначають, що Юрій Гончаров був відправлений до Львова аби спустити розслідування справи на гальмах.

Зазначимо, 17 грудня 2020 року Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про розкриття у Львові діяльності конвертаційного центру з річним оборотом понад 20 млрд гривень, до котрого входило понад 70 фіктивних підприємств у кількох областях України.

«Під час проведення 31 обшуку на території кількох областей виявлено та вилучено готівки на близько 60 млн грн, зокрема майже 1 млн доларів США, фунти стерлінгів, шекелі та іншу валюту. Крім цього, бухгалтерські документи підприємств, печатки, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інше майно», – зазначила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова після розкриття конвертцентру.

За даними слідства, у 2020 році через підробку документів та так звані «скрутки» ПДВ центр проконвертував близько 20 млрд гривень. Обіг коштів на банківських рахунках 70 фіктивних підприємств, які працювали на Львівщині та Рівненщині, становив понад 1,7 млрд грн в місяць.

У СБУ додали, що конвертаційний центр організували двоє львівських бізнесменів. Вони допомагали підприємствам ухилитися від сплати податків при виконанні робіт, наданні послуг та постачанні товарів за бюджетні кошти.

«Організатори забезпечували клієнтам мінімізацію податків, штучне завищення валових витрат, конвертацію коштів, документальне «прикриття» безтоварних операцій, незаконне формування податкового кредиту та відшкодування ПДВ. Зловмисники також «допомагали» замовникам з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом», – розповіли у Службі безпеки України.

Тоді ж повідомили, що розслідування проводить спільними силами Львівська обласна прокуратура та Служба безпеки України у Львівській області. Слідчі планували перевірити причетність до діяльності конвертцентру колишніх податків, втім, через два місяці жодних результатів розслідування немає.

Варто зазначити, чутки про діяльність конвертаційного центру під прикриттям податкової, блукають Львовом дуже давно і свого часу активно обговорювались у ЗМІ. Викриття у грудні 2020 року лише підтверджує їх.

Зокрема, джерела у Державній податковій службі та Службі безпеки України зазначають, орієнтовно з 2009 року на території Західної України діє потужний конвертаційний центр, організатором котрого є Віктор Кривун. Маючи корупційні зв’язки із владними структурами і банківськими установами, Віктор Кривун розгорнув діяльність конвертаційного центру на території Рівненської, Львівської, Тернопільської, Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

До злочинної діяльності, як зазначають джерела, ймовірно були залучені численні компанії, зокрема ТОВ «Юридична компанія «Система», що належить Віктору Кривун, ТОВ «Укрнеобуд», ПП «Контракшн групп», ПП «Західпромінвестбуд», ПП «Західпромторг», ТОВ «Бакумпостач», ПП «Колон-сервіс», ПП «Натавар», ПП «Міоком», ТОВ «Магнітка 921», ТОВ «Укрбізнесфін», ПП «Зорк», та інші.

Лише за п’ять років, у період з 2009 по 2014 рік, через рахунки «фіктивних» підприємств з метою конвертації та подальшої легалізації тіньових коштів та майна переведено у готівку понад 17 мільярдів гривень.

Незаконну діяльність конвертцентру, під керівництво Віктора Кривун, за твердженнями джерел, прикривав тодішній Голова податкової Львівської області Віталій Пекарчук. Кожного місяця, він особисто визначав перелік «недоторканих» підприємств, список котрих передавався керівникам податкових інспекцій.

Варто зазначити, після повідомлення у ЗМІ про викриття діяльності конвертаційного центру Службою безпекою України у грудні 2020 року, уже 16 січня керівництво обласним управлінням відали Івану Осипчуку, звільнивши з цієї посади Юрія Гончарова.

До цього, Іван Осипчук протримався трішки більше ніж вісім місяців на посаді керівника Управління Служби Безпеки України у Кіровоградській області. До призначення в Кіровоградську область він працював заступником начальника управління внутрішньої безпеки СБУ, Андрія Наумова.

Джерела у СБУ зазначають, що з приходом на посаду голови Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, жодних зрушень у розслідувані справи щодо конвертаційного центру, організованого Віктором Кривун та Віталієм Пекарчук, немає.

 

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі